Samenstelling Tweede Kamer na de verkiezingen van 22 november 2023

 

1.

Filters

De volgende filters zijn actief:

alle partijen | PVV | GroenLinks/PvdA | VVD | NSC | D66 | BBB | SP | CDA | Partij voor de Dieren | FVD | ChristenUnie | DENK | SGP | Volt | JA21

2.

Verkozen kandidaten op basis van de definitieve uitslag

Onderstaande analyses zijn gebaseerd op de zetelverdeling volgens de door de Kiesraad vastgestelde definitieve uitslag.

Er is één kandidaat met voorkeurstemmen gekozen.

fotonaamleeftijdwoonplaatspartijnr.
Mona KeijzerM.C.G. (Mona) Keijzer55EdamBBB2
G.P. (Gijs) TuinmanG.P. (Gijs) Tuinman44Oud-BeijerlandBBB3
Lilian HelderL.M.J.S. (Lilian) Helder51VenloBBB5
C.R. (Claudia) van ZantenC.R. (Claudia) van Zanten45AmsterdamBBB7
henribotenbalH. (Henri) Bontenbal41RidderkerkCDA1
E.C. Vedder-MonasterE.C. (Eline) Vedder45RuinerwoldCDA2
Drs. I. (Inge) van DijkI. (Inge) van Dijk49GemertCDA4
H.M. (Harmen) Krul BScH.M. (Harmen) Krul30Den HelderCDA5
Mirjam Bikker [Nienke van Denderen]M.H. (Mirjam) Bikker41GoudaChristenUnie1
Pieter GrinwisP.A. (Pieter) Grinwis44's-GravenhageChristenUnie2
Don CederD.G.M. (Don) Ceder34AmsterdamChristenUnie3
Drs. R.A.A. (Rob) Jetten [Bron: Rijksoverheid.nl]R.A.A. (Rob) Jetten37UbbergenD661
J.M. (Jan) PaternotteJ.M. (Jan) Paternotte40LeiderdorpD662
Hans VijlbriefJ.A. (Hans) Vijlbrief60WoubruggeD663
Anne-Marijke PodtA.M. (Anne-Marijke) Podt49UtrechtD664
Joost-SnellerJ.C. (Joost) Sneller41's-GravenhageD665
I. (Ilona) RooderkerkI. (Ilana) Rooderkerk37AmsterdamD666
Hanneke van der WerfJ.J. (Hanneke) van der Werf39VoorburgD668
Mpanzu BamengaP. (Mpanzu) Bamenga38EindhovenD669
Stephan van BaarleS.R.T. (Stephan) van Baarle32RotterdamDENK1
Ismail El AbassiI. (Ismail) el Abassi41UtrechtDENK3
Foto Th.H.Ph. (Thierry)  BaudetTh.H.Ph. (Thierry) Baudet41AmsterdamFVD1
fvd_jansenF.J.H. (Freek) Jansen31AmsterdamFVD2
fvd_meijeren_vanG.F.C. (Gideon) van Meijeren36HeinoFVD3
Esmah-Lahlah-Staand-Dolph-CantrijnA. (Esmah) Lahlah44TilburgGroenLinks2
Lisa WesterveldE.M. (Lisa) Westerveld42NijmegenGroenLinks5
Suzanne KrögerS.C. (Suzanne) Kröger48AmsterdamGroenLinks7
Drs. T.M.T. (Tom) van der LeeTh.M.Th. (Tom) van der Lee59AmsterdamGroenLinks9
Laura Bromet_4L. (Laura) Bromet54MonnickendamGroenLinks11
Senna MaatougS. (Senna) Maatoug34LeidenGroenLinks13
Geert GabrielsG.J.W. (Geert) Gabriëls44WeertGroenLinks15
Kauthar BouchalikhtK. (Kauthar) Bouchallikht30AmsterdamGroenLinks17
Dr. E. (Elke) Slagt-TichelmanE. (Elke) Slagt-Tichelman47AssenGroenLinks19
Luc StultiensL.C.J. (Luc) Stultiens30AmsterdamGroenLinks25
Danielle HirschD.H. (Daniëlle) Hirsch56AmsterdamGroenLinks27
Drs. B.J. (Joost) EerdmansB.J. (Joost) Eerdmans53RotterdamJA211
Pieter OmtzigtP.H. (Pieter) Omtzigt50EnschedeNSC1
Nicolien van VroonhovenJ.N. (Nicolien) van Vroonhoven53HilversumNSC2
Judith UitermarkJ.J.M. (Judith) Uitermark52HaarlemNSC3
Casper VeldkampC.C.J. (Caspar) Veldkamp60's-GravenhageNSC4
Sandra PalmenS.T.P.H. (Sandra) Palmen52LeersumNSC5
Eddy van HijumY.J. (Eddy) van Hijum52Laag Zuthem (Ov.)NSC6
Agnes JosephA.S. (Agnes) Joseph44SoestNSC8
Jesse Six DijkstraJ.P.S. (Jesse) Six Dijkstra29UtrechtNSC9
Merlien WelzijnR.M. (Merlien) Welzijn50RotterdamNSC10
Wytske PostmaW.L. (Wytske) Postma47's-GravenhageNSC11
Femke ZeedijkF.A. (Femke) Zeedijk50EindhovenNSC12
33-Folkert IdsingaF.L. (Folkert) Idsinga52AmsterdamNSC13
Tjebbe van OostenbruggenT. (Tjebbe) van Oostenbruggen44De MeernNSC15
Isa KahramanI. (Isa) Kahraman50RijssenNSC16
Rosanne HertzbergerR.Y. (Rosanne) Hertzberger39RotterdamNSC17
Faith BruyningF.H. (Faith) Bruyning36AlmereNSC18
Olger van DijkO.C. (Olger) van Dijk45AmersfoortNSC19
Ines KostićI. (Ines) Kostic39HilversumPartij voor de Dieren2
Teunissen, Ch. (Christine)Ch. (Christine) Teunissen38's-GravenhagePartij voor de Dieren3
Frans TimmermansF.C.G.M. (Frans) Timmermans63MaastrichtPvdA1
katiK.P. (Kati) Piri45's-GravenhagePvdA4
Foto T.J. (Julian)  BushoffT.J. (Julian) Bushoff27GroningenPvdA8
Songül MutluerS. (Songül) Mutluer44ZaandamPvdA10
Mohammed MohandisM. (Mohammed) Mohandis38GoudaPvdA14
Joris ThijssenJ. (Joris) Thijssen50MuiderbergPvdA16
Drs. B.C. (Barbara) KathmanB.C. (Barbara) Kathmann46RotterdamPvdA18
Tseggai, M. (Mikal) RaadslidM. (Mikal) Tseggai29's-GravenhagePvdA20
Anita PijpelinkA. (Anita) Pijpelink49MiddelburgPvdA22
Foto G. (Geert)  WildersG. (Geert) Wilders60's-GravenhagePVV1
Foto G. (Gidi)  MarkuszowerG. (Gidi) Markuszower46AmstelveenPVV4
Foto M. (Martin)  BosmaM. (Martin) Bosma59AmsterdamPVV5
René ClaassenR.A.B. (René) Claassen52LandgraafPVV6
Foto V. (Vicky)  MaeijerV. (Vicky) Maeijer37Krimpen aan den IJsselPVV9
Foto A.P.C. (Tony) van DijckA.P.C. (Tony) van Dijck60's-GravenhagePVV10
Foto A. (Alexander)  KopsA. (Alexander) Kops39OverasseltPVV11
Foto R. (Raymond) de RoonR. (Raymond) de Roon71AardenburgPVV16
Elmer VlottesE. (Elmar) Vlottes34ApeldoornPVV27
Marina VondelingM. (Marina) Vondeling37RhoonPVV34
John PoolJ. (Joeri) Pool31KampenPVV37
Ir. Ch. (Chris) Stoffer (Bron: Website SGP / van der wal Fotografie)Ch. (Chris) Stoffer49ElspeetSGP1
Diederik van DijkD.J.H. (Diederik) van Dijk52BenthuizenSGP2
Andre FlachA.J. (André) Flach48Hendrik-Ido-AmbachtSGP3
Lilian MarijnissenL.M.C. (Lilian) Marijnissen38OssSP1
RS34568_2021_SP_Portretten_Sandra_100S.M. (Sandra) Beckerman41GroningenSP2
JimmyJ.P. (Jimmy) Dijk38GroningenSP4
RS34563_2021_SP_Portretten_Michiel_085M. (Michiel) van Nispen41BredaSP5
Pasfoto Marieke K.M. (Marieke ) Koekkoek35UtrechtVolt2
Ir. L.A.J.M. (Laurens) DassenL.A.J.M. (Laurens) Dassen38's-GravenhageVolt Nederland1
Sophie HermansS.Th.M. (Sophie) Hermans43VreelandVVD2
B. (Bente) Becker MA (Bron: Website VVD.nl)B. (Bente) Becker38's-GravenhageVVD3
Ch. (Christianne) van der Wal-Zeggelink [Bron: Rijksoverheid.nl - Martijn Beekman]Ch. (Christianne) van der Wal50HierdenVVD5
30-Ruben BrekelmansR.P. (Ruben) Brekelmans37OisterwijkVVD6
12-Eelco HeinenE. (Eelco) Heinen43's-GravenhageVVD7
Aukje de VriesA. (Aukje) de Vries59LeeuwardenVVD8
Foto R.J. (Roelien)  KammingaR.J. (Roelien) Kamminga46Zuidbroek (Gr.)VVD9
Marielle PaulM.L.J. (Mariëlle) Paul57AmsterdamVVD10
18-Silvio ErkensS.P.A. (Silvio) Erkens33KerkradeVVD11
Q.A. (Queeny-Aimée) Rajkowski MScQ.M. (Queeny) Rajkowski35UtrechtVVD12
16-Thom van CampenA.A.H. (Thom) van Campen34ZwolleVVD14
Drs. J.Z.C.M. (Judith) Tielen (Bron: Website VVD.nl)J.Z.C.M. (Judith) Tielen52UtrechtVVD15
Hester Veltman-Kamp H.N. (Hester) Veltman50OtterloVVD16
Wendy van EijkW.P.J. (Wendy) van Eijk51WeertVVD17
22-Ulysse EllianU. (Ulysse) Ellian35Almere-PoortVVD18
20-Ingrid MichonI.J.M. (Ingrid) Michon-Derkzen47's-GravenhageVVD19
Wim MeulenkampW.J.H. (Wim) Meulenkamp49Wiene (Ambt Delden)VVD21
24-Peter de GrootP.Ch. (Peter) de Groot44HarderwijkVVD22
28-Daan de KortA.H.J. (Daan) de Kort31VeldhovenVVD24

3.

Verkozen kandidaten op basis van de definitieve uitslag

4.

Analyses van parlement.com

Het is mogelijk om bij elke analyse door te klikken om de kandidaten per categorie in kaart te brengen.

geslacht#%grafiek aantal
103
m5452
 
v4847
 
x11
 

leeftijdscategorie#%grafiek aantal
103
18-341515
 
35-495755
 
50-643029
 
65+11
 

migratie-achtergrond#%grafiek aantal
103
(geen of niet bekend)
8683
 
Marokkaans55
 
niet-Westers
44
 
Surinaams33
 
Europa33
 
Turks22
 

sector waarin ervaring werd opgedaan#%grafiek aantal
103
politiek6866
 
bedrijfsleven
4140
 
bestuur3433
 
raad/Staten
2423
 
maatschappij
2019
 
wetenschap1918
 
communicatie
1717
 
veiligheid1313
 
onderwijs1111
 
financieel1010
 
(onbekend)77
 
zorg33
 
cultuur22
 
agricultuur
11
 

woonprovincie#%grafiek aantal
103
Zuid-Holland (Z.H.)
3029
 
Noord-Holland (N.H.)
2221
 
Utrecht (Utr.)
1111
 
Gelderland (Gld.)
88
 
Noord-Brabant (N.Br.)
88
 
Overijssel (Ov.)
77
 
Limburg (Lb.)
66
 
Groningen (Gr.)
44
 
Drenthe (Dr.)
22
 
Zeeland (Zld.)
22
 
Flevoland (Fl.)
22
 
Friesland/Fryslân (Frl.)
11
 

alle partijen | PVV | GroenLinks/PvdA | VVD | NSC | D66 | BBB | SP | CDA | Partij voor de Dieren | FVD | ChristenUnie | DENK | SGP | Volt | JA21

5.

Meer informatie