Drs. M.L.J. (Mariëlle) Paul

foto Drs. M.L.J. (Mariëlle) Paul
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: VVD
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Mariëlle Paul (1966) is sinds 6 december 2023 lid van de Tweede Kamerfractie van de VVD i. Eerder was zij dat ook al van 31 maart 2021 tot 21 juli 2023. Zij is tevens sinds 23 juli 2023 minister voor Primair en Voortgezet Onderwijs in het demissionaire kabinet-Rutte IV i. In het verleden was Paul werkzaam als communicatiedirecteur bij Royal BAM Group NV, was zij vicevoorzitter van de VVD Amsterdam en maakte ze deel uit van het gemeentelijke permanente campagneteam.

VVD
in de periode 2021-heden: lid Tweede Kamer, minister

1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
Mariëlle Lucienne Josepha (Mariëlle)

geboorteplaats en -datum
Geldrop, 5 november 1966

2.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

3.

Hoofdfuncties/beroepen

  • managementmedewerker, BP (British Petroleum) te Amsterdam, van april 1991 tot maart 1997
  • group-directeur bedrijfscommunicatie, Hill+Knowlton Strategies, van maart 1997 tot februari 2000
  • mede-eigenaar en senior consultant, Principal Communications, van maart 2000 tot augustus 2004
  • managementmedewerker, ABN Amro Bank N.V., van augustus 2004 tot maart 2013
  • directeur bedrijf- en salescommunicatie, Sanoma, van mei 2013 tot april 2015
  • wereldwijd directeur communicatie, Porticus, van mei 2015 tot september 2016
  • wereldwijd directeur communicatie, Royal BAM Group NV, van 1 april 2017 tot 31 maart 2021
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 31 maart 2021 tot 21 juli 2023
  • minister zonder portefeuille, minister voor Primair en Voortgezet Onderwijs, vanaf 21 juli 2023 (benoemd bij K.B. van 18 juli 2023)

4.

Partijpolitieke functies

vorige
  • lid permanente campagnecommissie, VVD Amsterdam, van januari 2017 tot januari 2018
  • lid bestuur en vicevoorzitter, VVD Amsterdam, van november 2017 tot juli 2023

5.

Nevenfuncties

vorige
  • lid Raad van Toezicht Oude Kerk Amsterdam, vanaf januari 2020

afgeleide functies, presidia etc.
  • voorzitter vaste commissie voor Koninkrijksrelaties (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 9 februari 2022 tot 21 juli 2023
  • ondervoorzitter Tijdelijke Commissie Corona (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 26 september 2022 tot 21 juli 2023 (waarnemend voorzitter sinds november 2022)
  • rapporteur wetsvoorstel Onderwijshuisvesting (Tweede Kamer der Staten-Generaal) (samen met Paul van Meenen, D66)

6.

Opleiding

primair onderwijs
  • lagere Agnesschool te Heeze

voortgezet onderwijs
  • "Gymnasium Augustinianum" te Eindhoven, van 1979 tot 1985

academische studie
  • internationaal recht, Universiteit Leiden, van 1985 tot 1991

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zij groeide op in Heeze
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.