A. (Alexander) Kops

foto A. (Alexander) Kops
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Tweede Kamer
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Alexander Kops (1984) is sinds 23 maart 2017 lid van de Tweede Kamerfractie van de PVV i. In 2014-2017 was hij Eerste Kamerlid i. De heer Kops was leraar Duits in Leiderdorp en daarna medewerker van de PVV-delegatie in het Europees Parlement i. In de Eerste Kamer hield hij zich bezig met buitenlands beleid, Europa en milieu, ruimtelijke ordening en infrastructuur. Als Tweede Kamerlid is de heer Kops woordvoerder onderwijs, sociale zaken en wonen en rijksdienst.

PVV
in de periode 2014-heden: lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer

1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
Alexander (Alexander)

geboorteplaats en -datum
Leidschendam, 23 november 1984

2.

Partij/stroming

partij(en)
PVV (Partij voor de Vrijheid)

3.

Hoofdfuncties/beroepen

  • leraar Duits, "Visser 't Hooft Lyceum" te Leiderdorp, van januari 2008 tot juli 2010
  • beleidsmedewerker PVV-delegatie, Europees Parlement, van 10 januari 2011 tot 1 juli 2014
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 8 juli 2014 tot 22 maart 2017
  • lid Provinciale Staten van Gelderland, van 26 maart 2015 tot 12 april 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 23 maart 2017

4.

Partijpolitieke functies

vorige
  • fractiesecretaris PVV Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 23 juni 2015 tot 23 maart 2017

5.

Nevenfuncties

afgeleide functies, presidia etc.
lid Interparlementaire Commissie van de Nederlandse Taalunie, vanaf januari 2024

6.

Opleiding

hoger beroepsonderwijs
  • lerarenopleiding Duits (propedeuse), Hogeschool Rotterdam, van 2003 tot 2004

academische studie
  • Duitse taal- en cultuur, Universiteit Leiden, van 2004 tot 2009

cursussen
  • Nederlandse taal en cultuur (minor), Universiteit Leiden, van 2005 tot 2007
  • Indonesische taal en cultuur (minor), Universiteit Leiden, van 2007 tot 2008

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Diende in 2019 samen met zijn fractiegenoten Dion Graus en Roy van Aalst een initiatiefwetsvoorstel in houdende een noodregeling over stikstof. Het wetsvoorstel werd door de Tweede Kamer verworpen. (35.333)
  • Diende in 2021 een initiatiefwetsvoorstel in over het uitzonderen van het verlenen van voorrang aan asielzoekers met een verblijfvergunning bij woningtoewijzing. Het wetsvoorstel werd in 2022 verworpen. (35.914)
  • Diende in 2022 samen met zijn fractiegenoot Egbert Mulder het initiatiefwetsvoorstel Tijdelijke noodwet betaalbare energie in (36.041)
  • Diende in 2023 een initiatiefvoorstel in over het verlenen van voorrang aan Nederlanders bij toewijzing van sociale huurwoningen (36.299)

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Hij studeerde korte tijd islamologie, opmerking: volgens de PVV-informatie bij zijn kandidaatstelling voor de Tweede Kamer
  • Raakte in 2010 zijn baan kwijt, nadat hij zich voor de PVV kandidaat had gesteld voor de Tweede Kamer (nummer 27 op de kandidatenlijst). Zijn contract werd niet verlengd.

9.

Publicaties van/over

lijst van publicaties
  • schoolboek Duitse grammatica, Wolters-Noordhoff Groningen, 2003
  • "Door maanlicht gewekt, Gedichten uit Brussel en Den Haag", (2015)

10.

Familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
ongehuwd

kinderen
1 dochter

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.