Mr. D.G.M. (Don) Ceder

foto Mr. D.G.M. (Don) Ceder
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Fotograaf Isaac Owusu
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Don Ceder (1989) is sinds 31 maart 2021 lid van de Tweede Kamerfractie van de ChristenUnie i. Hij is zelfstandig advocaat in Amsterdam en was eerder actief bij het bestrijden van illegale incasso. De heer Ceder was duolid van Provinciale Staten van Noord-Holland en sinds maart 2018 lid van de Amsterdamse gemeenteraad. Als Tweede Kamerlid houdt hij zich bezig met sociale zaken, jeugd en gezin, onderwijs, cultuur en wetenschap, buitenlandse zaken, buitenlandse handel en ontwikkelingssamenwerking, defensie, asiel en migratie, digitale zaken en non-discriminatie.

ChristenUnie
in de periode 2021-heden: lid Tweede Kamer

1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
Donald Guno Maria (Don)

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 20 oktober 1989

2.

Partij/stroming

partij(en)
ChristenUnie

3.

Hoofdfuncties/beroepen

  • advocaat (eigenaar "Ceder Advocatuur") te Amsterdam, vanaf 1 maart 2015
  • duo-lid Provinciale Staten van Noord-Holland, vanaf 26 mei 2015 (fractie ChristenUnie/SGP)
  • lid gemeenteraad van Amsterdam, van 29 maart 2018 tot 1 april 2021
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 31 maart 2021

4.

Partijpolitieke functies

overzicht
  • lid bestuur ChristenUnie kiesvereniging Amsterdam, vanaf 1 mei 2021
  • fractiesecretaris en vicefractievoorzitter ChristenUnie, Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 17 januari 2023

vorige
  • fractievoorzitter ChristenUnie (eenmansfractie), gemeenteraad van Amsterdam, van maart 2018 tot maart 2021

lijsttrekkerschap, etc.
  • lijsttrekker ChristenUnie, gemeenteraadsverkiezingen in Amsterdam, 2018

5.

Nevenfuncties

huidige
  • lid Raad van Advies Vrije Univesiteit te Amsterdam, vanaf januari 2019
  • lid Transatlantic Inclusion Leader Network, General Marshall Fund, vanaf juni 2019
  • liud Stuurgroep Kuyperjaar, vanaf 1 augustus 2019

vorige
  • mede-eigenaar juristenbureau "Anti Incasso", van januari 2014 tot februari 2015 (oprichter samen met zijn neef)
  • gastdocent Hogeschool van Amsterdam
  • gastdocent InHolland Rotterdam
  • lid bestuur juristenvereniging "Pro Vita"
  • juridisch adviseur Stichting ConTel (Consument & Telecomsector), vanaf december 2014
  • lid Raad van Toezicht Fonds voor Cultuurparticipatie, van september 2017 tot maart 2021
  • lid Raad van Toezicht Tearfund Netherlands, van maart 2018 tot maart 2021
  • young leader NATO 2030, vanaf november 2020

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
  • lid Comité van Aanbeveling Mercy Ships Holland, vanaf 1 maart 2019
  • ambassadeur International Justice Mission, vanaf 1 maart 2019

6.

Opleiding

voortgezet onderwijs
  • gymnasium, "Sint Nicolaas Lyceum" te Amsterdam

academische studie
  • Nederlands recht, Vrije Universiteit te Amsterdam, tot 2013, opmerking: sinds 2006?

postacademisch onderwijs
  • internationale betrekkingen, Harvard University te Boston (VS), 2019

opleidingen
  • postdoctorale opleiding advocatuur, van 2015 tot 2018

stages e.d.
  • stage Tweede Kamerfractie ChristenUnie (negen maanden)

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de periode 2021-2023 ook bezig met armoede- en schuldenbeleid, Participatiewet, buitenlandse handel en ontwikkelingssamenwerking en digitalisering
  • Nam in 2021 de verdediging over van Joël Voordewind van een initiatiefwetsvoorstel van ChristenUnie, SP, PvdA en GroenLinks over verantwoord en duurzaam internationaal ondernemen (35.761)
  • Nam in 2022 de verdediging over van Joël Voordewind van een in 2011 ingediend initiatiefwetsvoorstel van PvdA en CU over versterking van de positie van in Nederland gewortelde minderjarige vreemdelingen. (33.068)
  • Nam in 2023 de verdediging over van Stieneke van der Graaf van een in 2021 door CU, SP, PvdA en GroenLinks ingediend initiatiefwetsvoorstel over verantwoord en duurzaam internationaal ondernemen (35.761)
  • Nam in 2024 de verdediging van Nico Drost over van een in 2023 door SGP, CU, CDA en BBB ingediend initiatiefwetsvoorstel over het opnemen van een bepaling in de Grondwet over het gezins- en familieleven (36.459)

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Heeft een Surinaamse vader en een Ghanese moeder
  • Groeide op in de Bijlmermeer
  • Is in zijn vrije tijd d.j., muzikant, theatermaker, dagpresentator en kinderwerker

militaire dienst
  • reservist Civiel en Militair Interactie Commando, vanaf november 2019
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.