Tweede Kamerfractie ChristenUnie (CU) - Parlementaire monitor

Parlementaire monitor
Dinsdag 20 augustus 2019
kalender

De fractie van de ChristenUnie†i heeft sinds de Tweede Kamerverkiezingen van 15 maart 2017†i vijf leden, evenveel als na de verkiezingen van september 2012.

De fractie ontstond op 13 maart 2001 door een samenvoeging van de fracties van RPF†i en GPV†i en telde toen vijf leden.

Van februari 2007 tot oktober 2010 was de ChristenUnie-fractie een regeringsfractie. Sinds 26 oktober 2017 behoort de CU opnieuw tot de regeringspartijen.

Fractievoorzitter is Gert-Jan Segers†i. Secretaris van de fractie is JoŽl Voordewind†i.

1.

Huidige leden

2.

Historisch overzicht fractievoorzitters

In onderstaand overzicht zijn de drie laatste fractievoorzitters opgenomen. Neem contact op met de redactie voor een volledig overzicht.

fotonaamaanvang functieeinde functie
G.J.M. (Gert-Jan) Segers2015
Arie SlobA. (Arie) Slob20112015
Mr. A. (Andrť) RouvoetA. (Andrť) Rouvoet20102011

Meer over