Mr. J. (Jeroen) van Wijngaarden

foto Mr. J. (Jeroen) van Wijngaarden
bron: Jeroen van Wijngaarden
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Jeroen van Wijngaarden (1978) is sinds 20 februari 2019 lid van de Tweede Kamerfractie van de VVD i. Eerder was hij dat van 1 juli 2014 tot 23 maart 2017. Hij werkte eerder als hoofd public affairs bij Sanofi en was werkzaam bij de KNMT, de HBO-raad en als manager public affairs van PWC. Ook was de heer Van Wijngaarden lid van stadsdeelraad Amsterdam-Zuid waarvan 4 jaar als fractievoorzitter. De heer Van Wijngaarden is defensiewoordvoerder van de VVD-fractie. Verder heeft hij het dossier MH17 in zijn portefeuille, alsmede de Groningse gaswinning. Sinds maart 2022 is hij tijdelijk fractiesecretaris.

VVD
in de periode 2014-heden: lid Tweede Kamer

1.

Voornaam (roepnaam)

Jeroen (Jeroen)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 29 maart 1978

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/8)

  • manager public affairs, PwC (PriceWaterhouseCoopers) Nederland, van november 2011 tot 1 juli 2014 (met name rond wetgeving financiële markten en accountancy)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 1 juli 2014 tot 23 maart 2017
  • hoofd public affaires "Sanofi Genzyme Benelux", van september 2017 tot februari 2019
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 20 februari 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

afgeleide functies, presidia etc.
  • lid parlementaire ondervragingscommissie kinderopvangtoeslag (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 2 juli 2020 tot januari 2021
  • lid parlementaire assemblée Raad van Europa, vanaf februari 2021

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/10)
  • Werd in 2022 medeverdediger van een initiatiefwetsvoorstel van GroenLinks, PvdA en D66 over legale medicamenteuze afbreking van zwangerschap via de huisarts. Het wetsvoorstel ligt bij de Eerste Kamer. (34.891)
  • Nam in 2022 de medeverdediging van Ockje Tellegen over van een initiatiefwetsvoorstel over het afschaffen van de verplichte minimale beraadtermijn voor zwangerschapsafbreking (35.737)

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

verkiezingen
  • TK 2017: 45
 

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

In deze biografie zijn gegevens verwerkt tot 16 februari 2021.