Samenstelling Tweede Kamer na de verkiezingen van 22 november 2023

 

1.

Filters

De volgende filters zijn actief:

alle partijen | PVV | GroenLinks/PvdA | VVD | NSC | D66 | BBB | SP | CDA | Partij voor de Dieren | FVD | ChristenUnie | DENK | SGP | Volt | JA21

2.

Verkozen kandidaten op basis van de definitieve uitslag

Onderstaande analyses zijn gebaseerd op de zetelverdeling volgens de door de Kiesraad vastgestelde definitieve uitslag.

Er is één kandidaat met voorkeurstemmen gekozen.

fotonaamleeftijdwoonplaatspartijnr.
G.P. (Gijs) TuinmanG.P. (Gijs) Tuinman44Oud-BeijerlandBBB3
Henk VermeerH. (Henk) Vermeer57HarderwijkBBB4
C. (Cor) PierikC.R. (Cor) Pierik59GenemuidenBBB6
henribotenbalH. (Henri) Bontenbal41RidderkerkCDA1
Ing. D.G. (Derk) Boswijk MScD.G. (Derk) Boswijk35KockengenCDA3
H.M. (Harmen) Krul BScH.M. (Harmen) Krul30Den HelderCDA5
Pieter GrinwisP.A. (Pieter) Grinwis44's-GravenhageChristenUnie2
Don CederD.G.M. (Don) Ceder34AmsterdamChristenUnie3
Drs. R.A.A. (Rob) Jetten [Bron: Rijksoverheid.nl]R.A.A. (Rob) Jetten37UbbergenD661
J.M. (Jan) PaternotteJ.M. (Jan) Paternotte40LeiderdorpD662
Hans VijlbriefJ.A. (Hans) Vijlbrief60WoubruggeD663
Joost-SnellerJ.C. (Joost) Sneller41's-GravenhageD665
Mpanzu BamengaP. (Mpanzu) Bamenga38EindhovenD669
Stephan van BaarleS.R.T. (Stephan) van Baarle32RotterdamDENK1
Dogukan ErginD.A. (Dogukan) Ergin32SchiedamDENK2
Ismail El AbassiI. (Ismail) el Abassi41UtrechtDENK3
Foto Th.H.Ph. (Thierry)  BaudetTh.H.Ph. (Thierry) Baudet41AmsterdamFVD1
fvd_jansenF.J.H. (Freek) Jansen31AmsterdamFVD2
fvd_meijeren_vanG.F.C. (Gideon) van Meijeren36HeinoFVD3
Jesse KlaverJ.F. (Jesse) Klaver38's-GravenhageGroenLinks3
Drs. T.M.T. (Tom) van der LeeTh.M.Th. (Tom) van der Lee59AmsterdamGroenLinks9
Geert GabrielsG.J.W. (Geert) Gabriëls44WeertGroenLinks15
Raoul WhiteR.J. (Raoul) White51PurmerendGroenLinks21
Luc StultiensL.C.J. (Luc) Stultiens30AmsterdamGroenLinks25
Drs. B.J. (Joost) EerdmansB.J. (Joost) Eerdmans53RotterdamJA211
Pieter OmtzigtP.H. (Pieter) Omtzigt50EnschedeNSC1
Casper VeldkampC.C.J. (Caspar) Veldkamp60's-GravenhageNSC4
Eddy van HijumY.J. (Eddy) van Hijum52Laag Zuthem (Ov.)NSC6
Aant-Jelle SoepboerA.J. (Aant-Jelle) Soepboer34NijewierNSC7
Jesse Six DijkstraJ.P.S. (Jesse) Six Dijkstra29UtrechtNSC9
33-Folkert IdsingaF.L. (Folkert) Idsinga52AmsterdamNSC13
Tjebbe van OostenbruggenT. (Tjebbe) van Oostenbruggen44De MeernNSC15
Isa KahramanI. (Isa) Kahraman50RijssenNSC16
Olger van DijkO.C. (Olger) van Dijk45AmersfoortNSC19
Harm HolmanH. (Harm) Holman66RodenNSC20
Frans TimmermansF.C.G.M. (Frans) Timmermans63MaastrichtPvdA1
Foto T.J. (Julian)  BushoffT.J. (Julian) Bushoff27GroningenPvdA8
H.E. (Habtamu) de HoopH.E. (Habtamu) de Hoop26WommelsPvdA12
Mohammed MohandisM. (Mohammed) Mohandis38GoudaPvdA14
Joris ThijssenJ. (Joris) Thijssen50MuiderbergPvdA16
Jimme NordkampJ. (Jimme) Nordkamp27OverdinkelPvdA24
Foto G. (Geert)  WildersG. (Geert) Wilders60's-GravenhagePVV1
Foto G. (Gidi)  MarkuszowerG. (Gidi) Markuszower46AmstelveenPVV4
Foto M. (Martin)  BosmaM. (Martin) Bosma59AmsterdamPVV5
René ClaassenR.A.B. (René) Claassen52LandgraafPVV6
Foto E. (Edgar)  MulderE. (Edgar) Mulder62ZwollePVV8
Foto A.P.C. (Tony) van DijckA.P.C. (Tony) van Dijck60's-GravenhagePVV10
Foto A. (Alexander)  KopsA. (Alexander) Kops39OverasseltPVV11
Foto B. (Barry)  MadlenerB. (Barry) Madlener55RockanjePVV12
Foto L.W.E. (Léon) de JongL.W.E. (Léon) de Jong41's-GravenhagePVV13
Foto D.J.G. (Dion)  GrausD.J.G. (Dion) Graus57HeerlenPVV14
Reinder BlaauwR.B. (Reinder) Blaauw30WinschotenPVV15
Foto R. (Raymond) de RoonR. (Raymond) de Roon71AardenburgPVV16
Foto E. (Emiel) van DijkE. (Emiel) van Dijk39's-GravenhagePVV17
vlftegtl09roJ.H. (Henk) de Vree70Boven-HardinxveldPVV18
Max AardemaM. (Max) Aardema61DrachtenPVV19
Patrick van der HoeffP.H. (Patrick) van der Hoeff48PhilippinePVV21
Marco DeenM. (Marco) Deen56ZandvoortPVV22
Maikel BoonM.C.H. (Maikel) Boon40Bergen op ZoomPVV24
Jeremy MooimanJ. (Jeremy) Mooiman28ZoetermeerPVV25
Dennis RamD. (Dennis) Ram50GroningenPVV26
Elmer VlottesE. (Elmar) Vlottes34ApeldoornPVV27
Peter SmitskamP. (Peter) Smitskam66ZoetermeerPVV28
Eric EsserE.R.F. (Eric) Esser39's-HertogenboschPVV29
Willem BoutkanW. (Willem) Boutkan69AlmerePVV30
Vincent van den BornV.H. (Vincent) van den Born57Den HelderPVV31
Patrick CrijnsP.P. (Patrick) Crijns39LandgraafPVV32
Peter van HaassenJ.P. (Peter) van Haasen63ZaandamPVV33
Jan ValizeJ.J.T.M. (Jan) Valize41VenloPVV35
Hidde HeutinkH. (Hidde) Heutink30EnschedePVV36
John PoolJ. (Joeri) Pool31KampenPVV37
Ir. Ch. (Chris) Stoffer (Bron: Website SGP / van der wal Fotografie)Ch. (Chris) Stoffer49ElspeetSGP1
Diederik van DijkD.J.H. (Diederik) van Dijk52BenthuizenSGP2
Andre FlachA.J. (André) Flach48Hendrik-Ido-AmbachtSGP3
Bart van KentB. (Bart) van Kent40's-GravenhageSP3
JimmyJ.P. (Jimmy) Dijk38GroningenSP4
RS34563_2021_SP_Portretten_Michiel_085M. (Michiel) van Nispen41BredaSP5
Ir. L.A.J.M. (Laurens) DassenL.A.J.M. (Laurens) Dassen38's-GravenhageVolt Nederland1
Eric van der BurgE. (Eric) van der Burg58AmsterdamVVD4
30-Ruben BrekelmansR.P. (Ruben) Brekelmans37OisterwijkVVD6
12-Eelco HeinenE. (Eelco) Heinen43's-GravenhageVVD7
18-Silvio ErkensS.P.A. (Silvio) Erkens33KerkradeVVD11
A.A. (Thierry) AartsenA.A. (Thierry) Aartsen34BredaVVD13
16-Thom van CampenA.A.H. (Thom) van Campen34ZwolleVVD14
22-Ulysse EllianU. (Ulysse) Ellian35Almere-PoortVVD18
Wim MeulenkampW.J.H. (Wim) Meulenkamp49Wiene (Ambt Delden)VVD21
24-Peter de GrootP.Ch. (Peter) de Groot44HarderwijkVVD22
Arend KistemanA. (Arend) Kisteman40ZwolleVVD23
28-Daan de KortA.H.J. (Daan) de Kort31VeldhovenVVD24

3.

Verkozen kandidaten op basis van de definitieve uitslag

4.

Analyses van parlement.com

Het is mogelijk om bij elke analyse door te klikken om de kandidaten per categorie in kaart te brengen.

leeftijdscategorie#%grafiek aantal
89
18-342022
 
35-493742
 
50-642730
 
65+56
 

migratie-achtergrond#%grafiek aantal
89
(geen of niet bekend)
7989
 
niet-Westers
33
 
Marokkaans33
 
Turks22
 
Surinaams22
 

opleidingsniveau#%grafiek aantal
89
(onbekend)56
 
academisch5461
 
basis11
 
hoger1921
 
middelbaar1011
 

sector waarin ervaring werd opgedaan#%grafiek aantal
89
politiek5157
 
bedrijfsleven
3539
 
bestuur2831
 
raad/Staten
1921
 
maatschappij
1517
 
communicatie
1112
 
veiligheid1011
 
wetenschap910
 
(onbekend)89
 
onderwijs67
 
financieel67
 
zorg33
 
agricultuur
22
 
cultuur11
 

woonprovincie#%grafiek aantal
89
Zuid-Holland (Z.H.)
2528
 
Noord-Holland (N.H.)
1517
 
Overijssel (Ov.)
1213
 
Limburg (Lb.)
78
 
Noord-Brabant (N.Br.)
78
 
Gelderland (Gld.)
67
 
Utrecht (Utr.)
56
 
Groningen (Gr.)
44
 
Friesland/Fryslân (Frl.)
33
 
Zeeland (Zld.)
22
 
Flevoland (Fl.)
22
 
Drenthe (Dr.)
11
 

alle partijen | PVV | GroenLinks/PvdA | VVD | NSC | D66 | BBB | SP | CDA | Partij voor de Dieren | FVD | ChristenUnie | DENK | SGP | Volt | JA21

5.

Meer informatie