Mr. W.B. (Wopke) Hoekstra - Parlementaire monitor

Parlementaire monitor
Donderdag 18 juli 2019
kalender
foto Mr. W.B. (Wopke) Hoekstra vergrootglas
bron: Rijksoverheid.nl
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Wopke Hoekstra (1975) is sinds 26 oktober 2017 minister van FinanciŽn in het kabinet-Rutte III†i. Hij was van 7 juni 2011 tot 26 oktober 2017 Eerste Kamerlid voor het CDA. De heer Hoekstra was consultant bij adviesbureau McKinsey en bestuurslid van het CDA-Amsterdam. Als Eerste Kamerlid hield hij zich met name bezig met sociale zaken, pensioenwetgeving en veiligheid en justitie. Hij was voorzitter van de commissie CDA-verkiezingsprogramma 2017.

CDA
in de periode 2011-heden: lid Eerste Kamer, minister

1.

Voornamen (roepnaam)

Wopke Bastiaan (Wopke)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Bennekom (gem. Ede), 30 september 1975

3.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch AppŤl)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/5)

  • columnist "Het Financieele Dagblad", 2005 (over ervaringen tijdens INSEAD)
  • partner adviesbureau "McKinsey", van 1 januari 2006 tot 26 oktober 2017
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 7 juni 2011 tot 25 oktober 2017
  • minister van FinanciŽn, vanaf 26 oktober 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/3)
  • lid bestuur Stichting Vrienden van het Hubrecht Instituut, van 2014 tot oktober 2017
  • voorzitter Raad van Toezicht Scheepvaartmuseum te Amsterdam, van 1 april 2016 tot oktober 2017

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
vicevoorzitter vaste commissie voor FinanciŽn (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 16 juni 2015 tot 25 oktober 2017

comitťs van aanbeveling, erefuncties etc.
ambassadeur Stichting Vrienden van het Hubrecht Instituut

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

opvallend stemgedrag (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.


als bewindspersoon (beleidsmatig)
  • Was in 2019 samen met minister Van Nieuwenhuizen verantwoordelijk voor het besluit om een aandelenbelang van veertien procent in Air France-KLM te kopen.

als bewindspersoon (wetgeving)
  • Bracht in 2018 de Wet herstel en afwikkeling verzekeraars tot stand. Dit wet wijzigt de Wet op het financieel toezicht, Faillissementswet en een aantal andere wetten en voorziet in aanpassing, versterking en uitbreiding van het instrumentarium ten aanzien van herstel en afwikkeling van (insolvente) verzekeraars. (34.842)

9.

Wetenswaardigheden

uit de privťsfeer
Zijn moeder was Nederlands hervormd, zijn vader remonstrants. Het gezin ging in Zeist naar de doopsgezinde kerk

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieŽn betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.