Drs. C.W.J.M. (Lia) Roefs - Parlementaire monitor

Parlementaire monitor
Woensdag 27 januari 2021
kalender

Drs. C.W.J.M. (Lia) Roefs

foto Drs. C.W.J.M. (Lia) Roefs vergrootglas
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Lerares aardrijkskunde uit het Noord-Limburgse Bergen, die zes jaar PvdA-Tweede Kamerlid was. Was in haar woonplaats eerder acht jaar wethouder. Een gedegen woordvoerster verkeer, die geregeld sprak over wegen, infrastructuur, verkeersveiligheid, de OV-chipkaart, het stads- en streekvervoer en de scheepvaart. Beschikte daarbij steeds over goede dossierkennis. Maakte zich sterk voor afschaffing van de verplichte aanbesteding van het openbaar vervoer in de grote steden. Was in 2014-2017 opnieuw wethouder van Bergen.

PvdA
in de periode 2004-2010: lid Tweede Kamer

1.

Voornamen (roepnaam)

Cornelia Wilhelmina Josepha Maria (Lia)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Oss, 27 april 1955

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • PvdA (Partij van de Arbeid), vanaf 1 oktober 1985
  • Progressieve Kombinatie (PK) (lokale partij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 27 oktober 2004 tot 17 juni 2010
  • wethouder (van onder meer welzijn, sociale cohesie, onderwijs, volksgezondheid) van Bergen (lb.), van 20 mei 2014 tot 12 december 2017
  • wethouder (leefbaarheid) van Bergen (lb), van juli 2018 tot november 2020

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • voorzitter curatorium OV-loket, vanaf november 2013

vorige (2/10)
  • voorzitter Raad van Toezicht "Metameer Scholengemeenschap" te Stevensbeek, van januari 2011 tot juli 2019
  • voorzitter landelijk klachtenmeldpunt taxi, van maart 2010 tot januari 2019

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
ondervoorzitter vaste commissie voor Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 10 april 2007 tot 17 juni 2010

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
lid Comité van Aanbeveling Stichting "Oogstdankfeesten Berg aan de Maas", vanaf 2005

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

niet-aanvaarde politieke functies
  • lid gemeenteraad van Bergen (Lb.), maart 2018

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.