Ch. (Chris) Simons

foto Ch. (Chris) Simons
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: VVD
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Chris Simons (1965) was van 23 augustus 2022 tot 6 december 2023 lid van de VVD-Tweede Kamerfractie i. Tot 1 november 2022 was hij de vervanger van Bente Becker i, die met zwangerschaps- en bevallingsverlof is. Eerder verving hij van 22 maart tot 8 juli 2022 Ockje Tellegen i. De heer Simons was sinds juli 2011 wethouder in Middelburg en daarvoor vijf jaar raadslid en fractievoorzitter. De heer Simons was eigenaar van een schoonmaakbedrijf in Middelburg. Hield zich als kamerlid bezig met arbeidsomstandigheden en inspectie sociale zaken.

VVD
in de periode 2022-2023: lid Tweede Kamer

1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
Chris (Chris)

geboorteplaats en -datum
Middelburg, 1 maart 1965

2.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

3.

Hoofdfuncties/beroepen (6/7)

  • eigenaar Schoonmaakbedrijf Simons B.V. te Middelburg, van augustus 1987 tot juli 2011
  • lid gemeenteraad van Middelburg, van maart 2006 tot 4 juli 2011
  • wethouder (van o.a. sociale zaken en werkgelegenheid, armoedebeleid, arbeidsmarktbeleid, infrastructuur en verkeer, toerisme en recreatie, sport, onroerend goed) van Middelburg, van 4 juli 2011 tot 22 maart 2022
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 22 maart 2022 tot 8 juli 2022
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 augustus 2022 tot 1 november 2022
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 augustus 2022 tot 6 december 2023, opmerking: dubbel vanwege techn.redenen

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Verving op grond van artikel X van de Kieswet van 22 maart tot 8 juli 2022 tijdelijk Ockje Tellegen als Tweede Kamerlid
  • Verving op grond van artikel X van de Kieswet van 23 augustus tot 1 november 2022 tijdelijk Bente Becker als Tweede Kamerlid

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

5.

Nevenfuncties

huidige
  • voorzitter organisatiecomité kustmarathon

vorige (2/5)
  • lid VNG-Commissie Participatie, Schuldhulpverlening en Integratie, van 1 januari 2014 tot 21 maart 2022
  • voorzitter landelijke werkkamer (Stichting van de Arbeid en VNG), van 1 januari 2014 tot 21 maart 2022

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

Speciaal voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn de biografieën van alle kansrijke (volgens de peilingen) kandidaten in uitgebreide vorm raadpleegbaar op parlement.com.

Voor de overige ruim 5000 biografieën geldt het volgende:

In het digitale biografisch archief van de Stichting PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, parlementaire activiteiten, opleiding en wetenswaardigheden. Voorlopig is het beschikbaar stellen van uitgebreide biografieën, en/of daarop gebaseerde statistische gegevens, opgeschort. Wilt u een uitgebreide biografie inzien? Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.