Amendement Omtzigt over het verkorten van de beslistermijn van de Belastingdienst/Toeslagen - Wijziging van enkele wetten met het oog op de bestrijding van fraude in de toeslagen en fiscaliteit (Wet aanpak fraude toeslagen en fiscaliteit) - Hoofdinhoud
Dit amendement i is onder nr. 11 toegevoegd aan wetsvoorstel 33754 - Wet aanpak fraude toeslagen en fiscaliteit i.
Inhoudsopgave
Officiële titel | Wijziging van enkele wetten met het oog op de bestrijding van fraude in de toeslagen en fiscaliteit (Wet aanpak fraude toeslagen en fiscaliteit); Amendement; Amendement van het lid Omtzigt over het verkorten van de beslistermijn van de Belastingdienst/Toeslagen |
---|---|
Documentdatum | 14-11-2013 |
Publicatiedatum | 14-11-2013 |
Nummer | KST3375411 |
Kenmerk | 33754, nr. 11 |
Externe link | origineel bericht |
Originele document in PDF |
Tweede Kamer der Staten-Generaal
Vergaderjaar 2013–2014
33 754
Wijziging van enkele wetten met het oog op de bestrijding van fraude in de toeslagen en de fiscaliteit (Wet aanpak fraude toeslagen en fiscaliteit)
Nr. 11
AMENDEMENT VAN HET LID OMTZIGT
Ontvangen 12 november 2013
De ondergetekende stelt het volgende amendement voor: Artikel III, onderdeel B, wordt als volgt gewijzigd:
-
1.In het onder 1 opgenomen artikel 16, eerste lid, van de Algemene wet inkomensafhankelijke regelingen wordt «13 weken» vervangen door: 9 weken.
-
2.In het onder 1 opgenomen artikel 16, derde lid, van de Algemene wet inkomensafhankelijke regelingen wordt «13 weken» vervangen door «9 weken» en wordt «een verlenging» vervangen door «de beslissing tot verlenging». Voorts wordt aan dat lid een volzin toegevoegd, luidende: De beslissing tot verlenging van de beslistermijn is voor bezwaar en beroep vatbaar.
Toelichting
Indiener vindt het onrechtvaardig dat belastingplichtigen die niets verkeerd gedaan hebben tot een half jaar moeten wachten op toeslagen. Met name bij de kinderopvangtoeslag kan dit tot grote financiële gevolgen leiden of tot de beslissing om niet te gaan werken.Daarom regelt dit amendement dat de beslistermijn van de Belastingdienst/Toeslagen voor het verlenen van een voorschot wordt verkort van 13 weken na ontvangst van de aanvraag naar 9 weken na ontvangst van de aanvraag en dat deze beslistermijn kan worden verlengd met 9 weken in plaats van met 13 weken. Maar als de Belastingdienst de beslistermijn wil verlengen, kan de belanghebbende hiertegen bezwaar maken. Zo wordt voorkomen dat de belastingplichtige die zelf wel alle gegevens aanlevert en meewerkt, een half jaar moet wachten op toeslagen.
Omtzigt
Met de Parlementaire Monitor volgt u alle parlementaire dossiers die voor u van belang zijn en bent u op de hoogte van alles wat er speelt in die dossiers. Helaas kunnen wij geen nieuwe gebruikers aansluiten, deze dienst zal over enige tijd de werkzaamheden staken.