H.P.M. (Maarten) Hijink M.Sc

foto H.P.M. (Maarten) Hijink M.Sc
bron: Maurits Gemmink (SP)
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Maarten Hijink (1983) is sinds 23 maart 2017 lid van de Tweede Kamerfractie van de SP i. De heer Hijink was daarvoor woordvoerder van Emile Roemer i en communicatiemedewerker van de SP-Tweede Kamerfractie. In de Tweede Kamer houdt de heer Hijink zich bezig met de zorg.

SP
in de periode 2017-heden: lid Tweede Kamer

1.

Voornamen (roepnaam)

Hendrik Pieter Maarten (Maarten)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Bredevoort (gem. Aalten), 24 mei 1983

3.

Partij/stroming

partij(en)
SP (Socialistische Partij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/4)

  • persoonlijk medewerker SP-Tweede Kamerlid Agnes Kant, van januari 2007 tot januari 2010
  • persvoorlichter en communicatiemedewerker SP-fractie Tweede Kamer der Staten-Generaal, van januari 2010 tot maart 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 23 maart 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

afgeleide functies, presidia etc.
ondervoorzitter vaste commissie voor Justitie en Veiligheid (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 23 november 2017 tot januari 2018

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/4)
  • Diende in 2021 samen met zes anderen (CU, PvdA, CDA, GroenLinks, SGP en 50PLUS) en met Joël Voordewind als eerste ondertekenaar, een initiatiefwetsvoorstel in over integrale suïcidepreventie (35.754)
  • Bracht in 2021 met Henk van Gerven de initiatiefnota 'Nu inversteren in de GGD' uit (35.758)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.