M.R.G. (Martijn) Buijsse MSc

foto M.R.G. (Martijn) Buijsse MSc
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Gemeente Bergen (Lb.)
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Martijn Buijsse (1981) is sinds 4 juli 2024 lid van de VVD-Tweede Kamerfractie. Hij was wethouder voor onder meer economische zaken, verkeer en toerisme van de gemeente Bergen (Limburg). Eerder was hij wethouder in Boekel. Oorspronkelijk komt hij uit Zeeuws-Vlaanderen en hij studeerde aan Wageningen Universiteit. Als Tweede Kamerlid houdt de heer Buijsse zich vooral bezig met interbestuurlijke verhoudingen, gemeentelijke herindelingen, openbaarheid van bestuur, arbeidsvoorwaarden collectieve sector, informatiesamenleving en overheid, alsmede milieu en bodem en fietsbeleid.

VVD
in de periode 2023: lid Tweede Kamer

1.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Oostburg, 21 september 1981

2.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

3.

Hoofdfuncties/beroepen

  • belast met procesverbetering, tarwefabriek van Cargill te Sas van Gent, van februari 2007 tot januari 2009
  • beleidsmedewerker bedrijfsbrede duurzaamheidsprogramma, Agrifirm te Apeldoorn, van september 2010 tot februari 2014
  • directeur-eigenaar Buijsse Consultancy B.V., vanaf maart 2014
  • beleidsmedewerker EISA (Europees initiatief duurzame ontwikkeling in de landbouw), van maart 2016 tot maart 2018
  • lid gemeenteraad van Boekel, van 29 maart 2018 tot 17 mei 2018
  • wethouder van landbouw, economie en buitengebied) van Boekel, van 17 mei 2018 tot 12 mei 2022
  • programmaleider 'pilots samenwerking akkerbouw en veehouderij', Wageningen Universiteit, van september 2019 tot juli 2024
  • wethouder (van economische zaken, verkeer, toerisme, recreatie, informatie en afval) van Bergen (Lb.), van 12 juli 2022 tot 4 juli 2024
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 4 juli 2024

4.

Partijpolitieke functies

vorige
  • fractievoorzitter VVD gemeenteraad van Boekel, van maart 2018 tot 17 mei 2018

lijsttrekkerschappen
  • lijstttrekker VVD gemeenteraadsverkiezingen in Boekel, 2018, 2022

5.

Nevenfuncties

huidige
  • lid algemeen bestuur Werkvoorzieningschap Aanvullende Arbeid (als wethouder van Bergen)
  • lid Raad van Commiussarissen Werkvoorzieningschap Aanvullende Arbeid Groep N.V. (als wethouder van Bergen)
  • lid algemeen bestuur Gemeenschappelijke regeling Omnibuzz (als wethouder van Bergen)

6.

Opleiding

voortgezet onderwijs
  • h.a.v.o., Zwin College te Oostburg, van 1993 tot 1998

hoger beroepsonderwijs
  • werktuigbouwkunde (BSc), Hogeschool Fontys te Tilburg, van 1998 tot 2002

academische studie
  • landbouwtechnologie en biotechnologie (MSc): grondverbetering, Wageningen Universiteit, van 2002 tot 2004

postacademisch onderwijs
  • programma- en projectmanagement, Open Universiteit, van 2010 tot 2012
  • EU-beleid voor landbouw, voedsel en groen, Wageningen Universiteit, 2018
  • bestuurskunde, TIAS, Universiteit van Tilburg, oktober 2021

cursussen
  • topkadertraining, Haya van Somerenstichting, van 2020 tot april 2022

stages e.d.
  • stage tarwefabriek van Cargill te Sas van Gent, van februari 2007 tot januari 2009
  • stage Agrifirm te Apeldoorn, van februari 2009 tot september 2010

7.

Familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd

kinderen
1 dochter

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografie├źn betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.