I. (Ilana) Rooderkerk MSc

foto I. (Ilana) Rooderkerk MSc
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Website D66
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Ilana Rooderkerk (1987) is sinds 6 december 2023 lid van de Tweede Kamerfractie van D66 i. Twee dagen later, op 8 december 2023, ging zij tot 29 maart 2024 met zwangerschaps- en bevallingsverlof. Daarvoor was zij fractievoorzitter van D66 in de gemeenteraad van Amsterdam en daarnaast zelfstandig trainer en adviseur voor organisaties. Mevrouw Rooderkerk houdt zich als Kamerlid bezig met onderwijs, cultuur, emancipatie, mijnbouw en klimaat en energie.

D66
in de periode 2023-heden: lid Tweede Kamer

1.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Leiderdorp, 4 mei 1987

2.

Partij/stroming

partij(en)
D66 (Democraten 66)

3.

Hoofdfuncties/beroepen

  • actrice (o.a. in serie van BNN en films), van 2005 tot 2010
  • docent cultuureducatie, diverse basis en middelbare scholen, van 2010 tot 2014
  • zelfstandig woordvoerder, trainer en adviseur voor organisaties, vanaf 2012
  • lid Bestuurscommissie Stadsdeel Amsterdam-West, van 27 maart 2014 tot maart 2018 (belast met onderwijs, cultuur, democratische vernieuwing, openbare ruimte en groen)
  • woordvoerder DUO (Dienst Uitvoering Onderwijs), ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, van januari 2016 tot januari 2017
  • woordvoerder Vrije Universiteit te Amsterdam, van januari 2017 tot juni 2018 (gedetacheerd vanuit OCW)
  • woordvoerder ministerie van Infrastructuur en Waterstaat, van juni 2018 tot juni 2021
  • lid gemeenteraad van Amsterdam, van maart 2018 tot 3 oktober 2023 (tijdelijk ontslag i.v.m. zwangerschap)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 6 december 2023 tot 8 december 2023
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 29 maart 2024

4.

Partijpolitieke functies

vorige
  • trainer D66 Internationaal, van januari 2010 tot januari 2012
  • adviserend lid bestuur JD (Jonge Democraten), van januari 2011 tot januari 2012 (portefeuille kunst, cultuur en media)
  • fractiemedewerker en persvoorlichter D66 Stadsdeel Amsterdam-Noord, van 2011 tot 2014
  • fractievoorzitter D66 gemeenteraad van Amsterdam, van maart 2022 tot oktober 2023

5.

Nevenfuncties

huidige
  • lid Raad van Toezicht Theater 'de Krakeling' te Amsterdam, vanaf januari 2021
  • lid Raad van Toezicht Oeral Festival, vanaf mei 2023

vorige
  • organisator en trainer TransArt, 2010 (theaterprojecten in Kathmandu, Nepal)
  • vrijwilliger campagne Hillary Clinton, presidentsverkiezingen VS, 2016
  • lid bestuur Vriendenstichting Muziekschool Amsterdam, van december 2017 tot juni 2023

6.

Opleiding

voortgezet onderwijs
  • v.w.o., Stedelijk Gymnasium te Leiden, van 1999 tot 2005

hoger beroepsonderwijs
  • vooropleiding zang, dans en theater, Fontys Hogeschool voor Kunsten, van 2004 tot 2005

academische studie
  • politicologie: internationale betrekkingen (BSc), Universtiteit van Amsterdam, van 2010 tot 2013
  • algemene cultuurwetenschappen (Minor), Universiteit van Amsterdam, 2012
  • politicologie: internationale betrekkingen (MSc), Universtiteit van Amsterdam, van 2013 tot 2014

opleidingen
  • Rijkstraineeprogramma, Universiteit van Leiden, van 2014 tot 2015

stages e.d.
  • rijkstrainee, ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, van januari 2014 tot januari 2016
  • rijkstrainee, assistent Permanent Vertegenwoordiger van de Tweede Kamer bij de Europese Unie

7.

Familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
samenwonend

kinderen
2 kinderen

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografie├źn betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.