J.C.M. (Hans) Teunissen MSc

foto J.C.M. (Hans) Teunissen MSc
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Hans Teunissen
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Hans Teunissen (1984) was van 6 juli 2023 tot 6 december 2023 Tweede Kamerlid voor D66 i. Hij was hiervoor bestuurder van een scholengemeenschap in Breda en eerder docent op die school. Als Kamerlid hield hij zich bezig met middelbaar beroepsonderwijs, binnenlandse zaken (democratie en rechtsstaat).

D66
in de periode 2023: lid Tweede Kamer

1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
(Hans)

geboorteplaats en -datum
Breda, 11 oktober 1984

2.

Partij/stroming

partij(en)
D66 (Democraten 66)

3.

Hoofdfuncties/beroepen

  • docent maatschappijleer, maatschappijwetenschappen en sociale en poltieke studies, scholengemeenschap 'De Nassau' te Breda, van augustus 2007 tot juli 2015
  • directeur onderwijs, scholengemeenschap 'De Nassau' te Breda, van augustus 2015 tot juli 2018
  • lid bestuur scholengemeenschap 'De Nassau' te Breda, vanaf augustus 2018
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 6 juli 2023 tot 6 december 2023

4.

Nevenfuncties

huidige
  • lid Raad van Advies "Het Onderwijskantoor", vanaf februari 2023
  • lid Raad van Toezicht ProDemos, vanaf februari 2023

vorige (2/4)
  • lid bestuur Stichting Multatuli Lezing Nederland, van december 2017 tot november 2019
  • voorzitter 'Building Breda' (coöperatieve vereniging, opgericht om de doordecentralisatie van de onderwijshuisvestingsmiddelen uit te voeren), vanaf augustus 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

5.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Uitgebreide versie

Speciaal voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn de biografieën van alle kansrijke (volgens de peilingen) kandidaten in uitgebreide vorm raadpleegbaar op parlement.com.

Voor de overige ruim 5000 biografieën geldt het volgende:

In het digitale biografisch archief van de Stichting PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, parlementaire activiteiten, opleiding en wetenswaardigheden. Voorlopig is het beschikbaar stellen van uitgebreide biografieën, en/of daarop gebaseerde statistische gegevens, opgeschort. Wilt u een uitgebreide biografie inzien? Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.