Dr.Mr. J. (Janny) Bakker-Klein

foto Dr.Mr. J. (Janny) Bakker-Klein
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Janny Bakker-Klein (1960) is sinds 13 juni 2023 lid van de CDA-fractie in de Eerste Kamer i. Zij is voorzitter van Movisie en was eerder gemeenteraadslid en wethouder in de gemeente Huizen.

CDA
in de periode 2023-heden: lid Eerste Kamer

1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
Jannetje (Janny)

geboorteplaats en -datum
Huizen (N.H.), 6 januari 1960

2.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

3.

Hoofdfuncties/beroepen (5/12)

  • directeur Nierstichting Nederland, van mei 1999 tot mei 2006
  • lid gemeenteraad van Huizen, van mei 2002 tot mei 2006
  • wethouder (van o.a. financiën, zorg en welzijn, wonen, sport, grondzaken, sociale zaken) van Huizen, van mei 2006 tot juni 2018 (tevens locoburgemeester)
  • voorzitter Raad van Bestuur Movisie, vanaf 1 augustus 2018 (landelijk kennisinstituut voor sociale vraagstukken)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 13 juni 2023

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

5.

Nevenfuncties

huidige (2/7)
  • lid Raad van Toezicht Socires, vanaf 1 januari 2022
  • lid bestuur Mentorschap Noordwest en Midden, vanaf 1 januari 2022

vorige (2/6)
  • lid Raad van Toezicht Agora, van april 2019 tot augustus 2020
  • verpleegkundige IG, Careyn, van april 2020 tot januari 2022 (vrijwilliger tijdens de pandemie)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

Speciaal voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn de biografieën van alle kansrijke (volgens de peilingen) kandidaten in uitgebreide vorm raadpleegbaar op parlement.com.

Voor de overige ruim 5000 biografieën geldt het volgende:

In het digitale biografisch archief van de Stichting PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, parlementaire activiteiten, opleiding en wetenswaardigheden. Voorlopig is het beschikbaar stellen van uitgebreide biografieën, en/of daarop gebaseerde statistische gegevens, opgeschort. Wilt u een uitgebreide biografie inzien? Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.