Drs. R.J. (Ralf) Dekker

foto Drs. R.J. (Ralf) Dekker
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Provincie Noord-Holland
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Ralf Dekker (1957) verving van 23 augustus 2022 tot 28 maart 2023 in FVD-Tweede Kamerfractie Simone Kerseboom i, die met zwangerschaps- en bevallingsverlof was. De heer Dekker is voorzitter van het Renaissance Instituut, het wetenschappelijk bureau van FVD en sinds 2019 lid van Provinciale Staten van Noord-Holland. Hij werkte eerder ruim dertig jaar bij de Rabobank, onder meer als directielid.

FVD
in de periode 2022-2023: lid Tweede Kamer

1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
Roelof Jan (Ralf)

geboorteplaats en -datum
Utrecht, 18 februari 1957

2.

Partij/stroming

partij(en)
FVD (Forum voor Democratie), vanaf mei 2018

3.

Hoofdfuncties/beroepen

  • werkzaam in consultancy en automatisering
  • werkzaam bij de Rabobank, van 1992 tot 2013
  • lid Raad van Bestuur Rabobank, van 2013 tot 2017
  • lid Provinciale Staten van Noord-Holland, vanaf 28 maart 2019
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 augustus 2022 tot 28 maart 2023

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Verving op grond van artikel X van de Kieswet van 23 augustus 2022 tot 28 maart 2023 tijdelijk Simone Kerseboom als Tweede Kamerlid

4.

Partijpolitieke functies

overzicht
  • voorzitter Renaissance Instituut, wetenschappelijk bureau FVD, vanaf 2022

5.

Nevenfuncties

huidige
  • lid bestuur Amsterdam Media Group
  • lid bestuur Eerlijk Eten B.V., vanaf december 2022

vorige
  • lid bestuur Stichting Groene Rekenkamer, van 2011 tot 2012
  • lid Raad van Commissarissen De Lage Landen International, van 2017 tot 2018
  • lid Raad van Commissarissen Philip Morris Nederland, tot december 2021

6.

Opleiding

academische studie
  • geologie, Rijksuniversiteit Leiden (drie jaar)
  • bedrijfskunde, Rijksuniversiteit Utrecht

7.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Initiatiefnemer Renaissance Scholen van FVD

hobby's
fietsen

8.

Familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
samenwonend

kinderen
5 kinderen (van wie 3 uit eerdere relatie partner)

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografie├źn betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.