M. (Marieke ) Koekkoek LL.M

foto M. (Marieke ) Koekkoek LL.M
Naar de originele foto (verschijnt in een nieuw venster)
Fotograaf: Kevin Bergenhenegouwen / PDC
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Marieke Koekkoek (1989) is sinds 31 maart 2021 lid van de Tweede Kamerfractie van VOLT i. Van 15 maart tot 5 juli 2023 werd zij tijdelijk vervangen wegens zwangerschaps- en bevallingsverlof. Zij was eerder werkzaam als advocaat-stagiair bij een kantoor in Amsterdam. Als Tweede Kamerlid houdt mevrouw Koekkoek zich bezig met onder meer buitenlandse handel en ontwikkelingssamenwerking, justitie, landbouw, natuur en voedselkwaliteit, sociale zaken en werkgelegenheid, Koninkrijksrelaties en volksgezondheid, welzijn en sport.

Volt
in de periode 2021-heden: lid Tweede Kamer

1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
Marieke (Marieke)

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 26 februari 1989

2.

Partij/stroming

partij(en)
Volt

3.

Hoofdfuncties/beroepen

  • vrijwilliger "De Kleine Consultant" (start-up bedrijven op gebied van duurzaamheid)
  • (promotie-)onderzoeker Leuven Centre for Global Governance Studies, van oktober 2013 tot 2021
  • advocaat-stagiair bij advocatenkantoor Fieldfischer Amsterdam, van september 2019 tot maart 2021
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 31 maart 2021 tot 15 maart 2023
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 5 juli 2023

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Werd op grond van artikel X10 van de Kieswet van 15 maart tot 5 juli 2023 als Tweede Kamerlid tijdelijk vervangen door Ernst Boutkan

4.

Partijpolitieke functies

overzicht
  • lid bestuur Stichting Ondersteuning Tweede Kamerfractie Volt, vanaf 14 april 2021

5.

Nevenfuncties

vorige
  • voorzitter Urios Model United Nations Society

afgeleide functies, presidia etc.
  • rapporteur EU-agenda voor de hervorming van de WTO (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 5 juli 2021
  • rapporteur EU-informatievoorziening (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 8 maart 2022

6.

Opleiding

voortgezet onderwijs
  • v.w.o., Montessori Lyceum te Amsterdam, van 2001 tot 2007

academische studie
  • Nederlands recht (LL.B): mediation en internationaal recht, Universiteit Utrecht, van september 2008 tot augustus 2011
  • Nederlands recht: internationaal handels- en investeringsrecht (LL.M), Universiteit van Amsterdam, van september 2011 tot oktober 2012
  • international economic law and policy, Universiteit van Barcelona, van september 2012 tot oktober 2013

promotie
  • rechtsgeleerdheid (LL.M), Katholieke Univesiteit van Leuven (België), van 2013 tot 2021

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Bracht in 2024 een initiatiefnota uit over het internationale spoorbeleid ( 'Alle seinen op groen') (36.563)

8.

Wetenswaardigheden

verkiezingen
  • Werd bij de Tweede Kamerverkiezingen 2021 met voorkeurstemmen gekozen. kreeg 37.093 stemmen.
  • Was bij de Tweede Kamerverkiezingen 2023 nummer 2 op de kandidatenlijst van Volt. Kreeg 38.747 stemmen.

9.

Publicaties van/over

lijst van publicaties
  • diverse wetenschappelijke artikelen
  • "Extraterritorialiteit en eenzijdige milieugerelateerde handelsmaatregelen in Internationaal Handelsrecht" (dissertatie, 2021)

10.

Familie/gezin

kinderen
2 kinderen

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.