R.P. (Ruben) Brekelmans MPA, MSc

foto R.P. (Ruben) Brekelmans MPA, MSc
bron: VVD
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Ruben Brekelmans (1986) is sinds 31 maart 2021 lid van de Tweede Kamerfractie van de VVD i. Hij was programmadirecteur Inzicht In Kwaliteit bij het ministerie van Financiën i. Daarvoor was hij onder andere politiek assistent van de minister voor Migratie en consultant bij de Boston Consulting Group. De heer Brekelmans houdt zich als Kamerlid bezig met buitenlands beleid, internationaal cultureel beleid en vredesmissies (artikel 100).

VVD
in de periode 2021-heden: lid Tweede Kamer

1.

Voornaam (roepnaam)

(Ruben)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Leidschendam, 18 juli 1986

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • programmadirecteur "Adaptief Asielsysteem", ministerie van Justitie en Veiligheid, van september 2019 tot september 2020
  • programmadirecteur "Inzicht In Kwaliteit", ministerie van Financiën, van oktober 2020 tot 31 maart 2021
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 31 maart 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

huidige
  • lid Parlementaire Assemblee NAVO, vanaf 22 juni 2021

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.