J. (Jacqueline) van den Hil MHA

foto J. (Jacqueline) van den Hil MHA
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: VVD
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Jacqueline van den Hil (1968) was van 31 maart 2021 (met een korte onderbreking) tot 29 maart 2024 Tweede Kamerlid voor de VVD. Na de opleiding tot radiodiagnostisch laborant en daarna diverse managementfuncties in de Zeeuwse ziekenhuizen was zij sinds 2008 werkzaam in de ouderenzorg. Mevrouw Van den Hil hield zich als Kamerlid bezig met arbeidsmarktbeleid in de zorg, zorgopleidingen, maatschappelijke opvang en beschermd wonen, GGZ, het VWS domein op de BES-eilanden, kinderopvang en kindregelingen.

VVD
in de periode 2021-2024: lid Tweede Kamer

1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
Jacqueline (Jacqueline)

geboorteplaats en -datum
Goes, 20 maart 1968

2.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

3.

Hoofdfuncties/beroepen

  • manager Beeldvormende Technieken, Oosterscheldeziekenhuizen, van januari 2001 tot juli 2008
  • locatiemanager SVRZ (Stichting Voor Regionale Zorgverlening), zorg in Zeeland te Terneuzen, van augustus 2008 tot januari 2014
  • locatiemanager SVRZ (Stichting Voor Regionale Zorgverlening), zorg in Zeeland te Goes, van oktober 2013 tot 1 juli 2021
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 31 maart 2021 tot 6 december 2023
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 12 december 2023 tot 29 maart 2024

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Verving op grond van artikel X10 van de Kieswet van 12 december 2023 tot 29 maart 2024 Queeny Rajkowski

4.

Partijpolitieke functies

vorige
  • lid bestuur VVD afdeling Kapelle, van 2009 tot 2015

5.

Nevenfuncties

vorige
  • commissielid Nederlandse Vereniging Radiologische Laboranten, van 1994 tot 2000
  • lid visitatiecommissie Radiodiagnostiek, van 1994 tot 1995
  • lid bestuur Alzheimer Zeeland, van 2009 tot 2012
  • secretaris Alzheimer Zeeland, van 2012 tot 2015
  • voorzitter Rotary Goes, van 1 juli 2019 tot 1 juli 2021
  • secretaris Raad van Toezicht Stichting Intervence, van januari 2018 tot 2020

6.

Opleiding

voortgezet onderwijs
  • v.w.o.. "Het Goese Lyceum", van 1980 tot 1986

hoger beroepsonderwijs
  • radiodiagnostisch laborant, van 1988 tot 1991
  • management in de zorg, van 1993 tot 1994
  • master of health administration, TIAS School for Business and Society, van 2009 tot 2010

academische studie
  • economie, Erasmus Universiteit Rotterdam, van 1986 tot 1988

cursussen
  • modules managementwetenschappen, Open Universiteit, van 2001 tot 2006
  • masterclass EU, TIAS School for Business and Society, van 2011 tot 2011

7.

Publicaties van/over

literatuur/documentatie
Petra de Koning, "Een Kamerlid uit Zeeland heeft nu juist extra voordeel", NRC, 27 juli 2023

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografie├źn betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.