L. (Leonie) Vestering

foto L. (Leonie) Vestering
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Leonie Vestering (1984) was van 31 maart 2021 tot 27 september 2023 Tweede Kamerlid voor de Partij voor de Dieren. Van 10 mei 2023 tot 11 augustus 2023 werd zij tijdelijk vervangen door Eva Akerboom i. Zij was lid van de Provinciale Staten i van Flevoland en gemeenteraadslid van Almere. In beide functies was zij ook fractievoorzitter. Mevrouw Vestering was projectcoördinator van de Tweede Kamerfractie van de Partij voor de Dieren. Als Kamerlid hield zij zich met name bezig met landbouw, water en dierenwelzijn.

PvdD
in de periode 2021-2023: lid Tweede Kamer

1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
(Leonie)

geboorteplaats en -datum
Uithoorn, 13 maart 1984

2.

Partij/stroming

partij(en)
Partij voor de Dieren

3.

Hoofdfuncties/beroepen (6/7)

  • directeur "Wilde Dieren de Tent Uit", van maart 2009 tot oktober 2015
  • lid Provinciale Staten van Flevoland, van maart 2015 tot 27 januari 2021
  • lid gemeenteraad van Almere, van maart 2018 tot 22 januari 2021
  • projectcoördinator fractie Partij voor de Dieren, Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 2020 tot maart 2021
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 31 maart 2021 tot 9 mei 2023
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 11 augustus 2023 tot 27 september 2023

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Werd op grond van artikel X10 van de Kieswet van 10 mei 2023 tot 11 augustus 2023 tijdelijk vervangen door Eva Akerboom

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

5.

Nevenfuncties

huidige
  • lid bestuur, Stichting Bont voor Dieren, vanaf april 2014

vorige (2/3)
  • gastspreker Plan Nederland, van september 2008 tot juni 2009
  • voorzitter Elephant Haven, van februari 2012 tot februari 2013 (medeoprichter)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
rapporteur Europese verordening duurzaam gebruik gewasbeschermingsmiddelen (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 2022 tot 27 september 2023 (samen met Thom van Campen, VVD)

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Deelde op 12 september 2023 in een persoonlijk feit mee dat zij vanwege de onrust in haar partij rond het lijsttrekkerschap van Esther Ouwehand ontslag nam als Kamerlid. Zij was eerder zelf in conflict gekomen met Ouwehand.
 

8.

Uitgebreide versie

Speciaal voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn de biografieën van alle kansrijke (volgens de peilingen) kandidaten in uitgebreide vorm raadpleegbaar op parlement.com.

Voor de overige ruim 5000 biografieën geldt het volgende:

In het digitale biografisch archief van de Stichting PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, parlementaire activiteiten, opleiding en wetenswaardigheden. Voorlopig is het beschikbaar stellen van uitgebreide biografieën, en/of daarop gebaseerde statistische gegevens, opgeschort. Wilt u een uitgebreide biografie inzien? Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.