J. (Jorien) Wuite

foto J. (Jorien) Wuite
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Website D66.nl
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Jorien Wuite (1964) was van 31 maart 2021 tot 6 december 2023 lid van de Tweede Kamerfractie van D66 i. Zij was strategisch adviseur van de regering van Sint Maarten. Eerder was zij secretaris-generaal van twee ministeries en minister van Onderwijs, Cultuur, Jeugd- en Sportzaken van Sint Maarten en gevolmachtigde minister van dat land. Mevrouw Wuite hield zich als Kamerlid bezig met Koninkrijksrelaties en kunst en cultuur. Zij was voorzitter van de vaste commissie voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking.

D66
in de periode 2021-2023: lid Tweede Kamer

1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
(Jorien)

geboorteplaats en -datum
's-Gravenhage, 6 december 1964

2.

Partij/stroming

partij(en)
  • Verenigde Democraten (Sint Maarten)
  • D66 (Democraten 66)

3.

Hoofdfuncties/beroepen (5/9)

  • minister van Onderwijs, Cultuur, Jeugd en Sport van Sint Maarten, van januari 2018 tot juni 2018 (kabinet-Marlin/Romeo)
  • gevolmachtigde minister van Sint Maarten, van 25 juni 2018 tot 19 november 2019
  • secretaris-generaal ministerie van Onderwijs, Cultuur, Jeugd- en Sportzaken van Sint Maarten, van januari 2020 tot februari 2020
  • strategisch adviseur, regering van Sint Maarten, van februari 2020 tot maart 2021
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 31 maart 2021 tot 6 december 2023

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Nevenfuncties

vorige (2/3)
  • verkenner bij NWO, van 1 april 2020 tot 1 april 2021
  • voorzitter bestuur Black Achievement Month, van 1 januari 2021 tot 1 mei 2021

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • lid Interparlementaire Commissie inzake de Nederlandse Taalunie, van 13 mei 2021 tot 16 februari 2022
  • voorzitter vaste commissie voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 10 februari 2022 tot 6 december 2023

5.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

7.

Uitgebreide versie

Speciaal voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn de biografieën van alle kansrijke (volgens de peilingen) kandidaten in uitgebreide vorm raadpleegbaar op parlement.com.

Voor de overige ruim 5000 biografieën geldt het volgende:

In het digitale biografisch archief van de Stichting PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, parlementaire activiteiten, opleiding en wetenswaardigheden. Voorlopig is het beschikbaar stellen van uitgebreide biografieën, en/of daarop gebaseerde statistische gegevens, opgeschort. Wilt u een uitgebreide biografie inzien? Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.