Drs. J.M.P. (Jeanet) van der Laan

foto Drs. J.M.P. (Jeanet) van der Laan
bron: fotografie Sven van der Vlugt
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Jeanet van der Laan (1980) is sinds 31 maart 2021 lid van de Tweede Kamerfractie van D66 i. Na een carrière als profvoetballer (international) en docent in het voortgezet onderwijs, werd zij in 2014 fractievoorzitter van D66 in de gemeenteraad van Lisse en was van 2018 tot 2021 in die gemeente wethouder. Mevrouw Van der Laan houdt zich als Kamerlid bezig met kinderopvang, emancipatie, sport en preventie.

D66
in de periode 2021-heden: lid Tweede Kamer

1.

Voornaam (roepnaam)

(Jeanet)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Lisse, 20 januari 1980

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • Nieuw Lisse, van 2010 tot 2014 (gemeentelijke lijst)
  • D66 (Democraten 66)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • lid gemeenteraad van Lisse, van 27 maart 2014 tot 14 mei 2018
  • wethouder (van onder meer ruimtelijke ontwikkeling, onderwijs, sport, jeugd, cultuur en duurzaamheid) van Lisse, van 14 mei 2018 tot 31 maart 2021
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 31 maart 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • voorzitter Raad van Advies voetbalvereniging "Telstar" te Velsen, vanaf 9 oktober 2020

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
KNVB-ambassadeur, vanaf 1 augustus 2016

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zij speelde tussen 1995 en 2003 voetbal bij "Ter Leede" in Sassenheim en werd daarmee drie keer landskampioen. Zij kwam 29 keer uit voor het Nederlandse vrouwenelftal.
  • Werd in september 2013 als raadslid opgevolgd door haar broer Michael

niet-aanvaarde politieke functies
  • voetbalanalist NOS-programma "Langs de Lijn" bij EK en WK vrouwenvoetbal, juli 2017

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.