Drs. P.W. (Paulien) Geerdink

foto Drs. P.W. (Paulien) Geerdink
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Website VVD.nl
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Paulien Geerdink (1969) is sinds 11 juni 2019 lid van de VVD-Eerste Kamerfractie. Van 21 juni tot 11 oktober 2023 werd zij vanwege medische redenen met tijdelijk verlof. Zij is fiscaal-econoom en organisatie-adviseur. In 2014-2019 was zij directeur van het Noordelijk Belastingkantoor (voorheen Hefpunt). Eerder werkte zij onder meer bij de BMC Groep en was zij zelfstandig adviseur. Mevrouw Geerdink was gemeenteraadslid in Amsterdam en Statenlid in Groningen. Als Eerste Kamerlid houdt zij zich bezig met Europese zaken, financiën, infrastructuur, waterstaat en omgeving en sociale zaken en werkgelegenheid.

VVD
in de periode 2019-heden: lid Eerste Kamer

1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
Paulien Willemien (Paulien)

geboorteplaats en -datum
Delft, 7 maart 1969

2.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

3.

Hoofdfuncties/beroepen (6/16)

  • kwartiermaker Noordelijk Belastingkantoor te Groningen, van 1 oktober 2016 tot januari 2018
  • directeur Noordelijk Belastingkantoor te Groningen, van januari 2018 tot juni 2019
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 11 juni 2019 tot 21 juni 2023
  • eigenaar organisatieadviesbureau PWGA te Groningen, vanaf 28 februari 2022, opmerking: eenpersoonsbedrijf
  • interim-directeur financieel-economische Zaken, Hanzehogeschool, van 1 maart 2022 tot 1 januari 2023
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 11 oktober 2023

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Werd op grond van artikel X van de Kieswet van 21 juni tot 11 oktober 2023 tijdelijk vervangen door C.A.H. van de Sanden

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

5.

Nevenfuncties

huidige (2/7)
  • lid Raad van Inspiratie "Het Zuiderlicht", vanaf 1 juni 2021 (advisering over veranderingsprocessen)
  • mentor bovenbouwprogramma IMC Weekendschool, vanaf 26 september 2023

vorige (2/6)
  • voorzitter LVLB (Landelijke Vereniging Lokale Belastingen), van december 2015 tot juni 2017
  • lid bestuur/secretaris Henk de By Fonds, van 2016 tot 1 juni 2023

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Publicaties van/over

literatuur/documentatie
https://www.linkedin.com/in/paulien-geerdink-105ab911/?originalSubdomain=nl

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

Speciaal voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn de biografieën van alle kansrijke (volgens de peilingen) kandidaten in uitgebreide vorm raadpleegbaar op parlement.com.

Voor de overige ruim 5000 biografieën geldt het volgende:

In het digitale biografisch archief van de Stichting PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, parlementaire activiteiten, opleiding en wetenswaardigheden. Voorlopig is het beschikbaar stellen van uitgebreide biografieën, en/of daarop gebaseerde statistische gegevens, opgeschort. Wilt u een uitgebreide biografie inzien? Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.