R.J. (Rob) Rooken

foto R.J. (Rob) Rooken
bron: European Parliament 2019
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Rob Rooken (1969) is sinds 2 juli 2019 lid van het Europees Parlement. Hij zit in de fractie van Europese Conservatieven en Hervormers i. Tot december 2020 was dat namens Forum voor Democratie (FVD). De heer Rooken is werkzaam in de ICT-sector (hosting) en secretaris van Forum voor Democratie.

FVD, partijloos, JA21
in de periode 2019-heden: kandidaat Eerste Kamer, lid Europees Parlement

1.

Voornamen (roepnaam)

Rob Jan (Rob)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Groningen, 5 oktober 1969

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • FVD (Forum voor Democratie), tot 5 december 2020
  • partijloos, van 5 december 2020 tot 19 december 2020
  • JA21, vanaf 19 december 2020

fractie Europees Parlement
Fractie van Europese Conservatieven en Hervormers

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • partner ENEM BV (Eerste Nederlandse E-mail Maatschappij), van oktober 2003 tot juli 2019 (hosting en mailservice)
  • partner simPC, van januari 2005 tot april 2009 (ondersteuning bij ICT-problemen)
  • lid Europees Parlement, vanaf 2 juli 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Was (mede)oprichter van diverse ICT-bedrijven

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.