A. (Annabel) Nanninga

foto A. (Annabel) Nanninga
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Eerste Kamer der Staten Generaal
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Annabel Nanninga (1977) is sinds 11 juni 2019 lid van de Eerste Kamer. Zij is sinds 13 juni 2023 voorzitter van de JA21-fractie i. Sinds 15 februari 2021 was zij voorzitter van de Fractie-Nanninga i. Tussen 26 oktober 2020 en 15 februari 2021 werd zij tijdelijk vervangen wegens zwangerschaps- en bevallingsverlof. Mevrouw Nanninga maakte deel uit van de FVD-fractie, maar vertrok in december 2020 bij die partij en was mede-initiatiefnemer van JA21 i. Zij is publiciste bij The PostOnline en was gemeenteraadslid in Amsterdam en Statenlid in Noord-Holland. Eerder was zij columnist bij onder meer GeenStijl, PowNed en Veronica Magazine.

FVD, Fractie-Nanninga (ex-FVD), JA21
in de periode 2019-heden: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK, kandidaat Tweede Kamer

1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
Annabella (Annabel)

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 6 november 1977

2.

Partij/stroming

partij(en)
  • FVD (Forum voor Democratie), tot 26 november 2020
  • JA21 (Het Juiste Antwoord 21), vanaf 18 december 2020

lid tussentijds gevormde fractie(s)
Fractie-Nanninga (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 15 februari 2021 tot 13 juni 2023

3.

Hoofdfuncties/beroepen

  • werkzaam in de horeca
  • werkzaam in ijswinkel
  • medewerker damesmodezaak te Amsterdam-Zuid
  • office manager
  • dierenartsassistent
  • management-assistent Openbare Bibliotheek Amsterdam (korte tijd)
  • publicist en columnist, vanaf 2012 (onder meer bij GeenStijl, WNL, PowNed, Veronica Magazine)
  • mede-eigenaar en adjunct-hoofdredacteur online magazine "Jalta.nl", van 2014 tot 1 januari 2016
  • freelance-medewerker TPO (The PostOnline), vanaf 1 januari 2016
  • lid gemeenteraad van Amsterdam, van 29 maart 2018 tot 8 november 2023
  • lid Provinciale Staten van Noord-Holland, van 28 maart 2019 tot 29 maart 2023, opmerking: op EK-site ten onrechte 12 april 2023
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 11 juni 2019 tot 26 oktober 2020
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 15 februari 2021
  • fractievoorzitter Fractie-Nanninga, Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 15 februari 2021 tot 13 juni 2023
  • fractievoorzitter JA21 Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 13 juni 2023

4.

Partijpolitieke functies

overzicht
  • fractievoorzitter JA21, gemeenteraad van Amsterdam, van 15 februari 2021 tot 8 november 2023
  • lid bestuur Wetenschappelijk Instituut JA21, vanaf 2021
  • campagneleider JA21 Tweede Kamerverkiezingen 2023

vorige
  • fractievoorzitter FVD gemeenteraad van Amsterdam, van maart 2018 tot 26 oktober 2020

lijsttrekkerschap, etc.
  • lijsttrekker FVD gemeenteraadsverkiezingen in Amsterdam, 2018
  • lijsttrekker JA21 gemeenteraadsverkiezingen in Amsterdam, 2022

5.

Nevenfuncties

afgeleide functies, presidia etc.
  • vicevoorziter vaste commissie voor Immigratie en Asiel/JBZ-Raad (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 18 juni 2019 tot 26 oktober 2020
  • lid College van Senioren (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 15 februari 2021 tot 13 juni 2023
  • lid College van fractievoorzitters (Eerste Kamer der Staten-Generaal), vanaf 13 juni 2023
  • ondervoorzitter commissie voor de Verzoekschriften (Eerste Kamer der Staten-Generaal), vanaf 4 juli 2023

6.

Opleiding

voortgezet onderwijs
  • v.w.o., Barlaeus Gymnasium te Amsterdam, tot 1994 (tot en met de vierde klas)

7.

Wetenswaardigheden

niet-aanvaarde politieke functies
  • lid Provinciale Staten van Utrecht, maart 2019
  • lid Provinciale Staten van Noord-Holland, maart 2023

8.

Publicaties van/over

literatuur/documentatie
"Nanninga kwetst om een punt te maken", NRC Handelsblad, 25 oktober 2017

9.

Familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
samenwonend

kinderen
2 dochters en 1 zoon, opmerking: zoon 00-12-2020

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.