Reactie van: Werkzaam bij Van Boxtel Advocaten (Advocaat-stagiaire Yildiz Cenik) bij: Wet scheiden zonder rechter - Hoofdinhoud
Inhoudsopgave
Officiële titel | Reactie van: Werkzaam bij Van Boxtel Advocaten (Advocaat-stagiaire Yildiz Cenik) bij: Wet scheiden zonder rechter |
---|---|
Documentdatum | 01-02-2014 |
Publicatiedatum | 21-02-2018 |
Van | Werkzaam bij Van Boxtel Advocaten (Advocaat-stagiaire Yildiz Cenik) |
Vraag1 Graag vernemen wij uw reactie op het voornemen om de echtscheidingsprocedure te vereenvoudigen voor echtgenoten zonder minderjarige kinderen die het eens zijn over de echtscheiding.
Geachte heer/ mevrouw,
Het doel van de nieuwe regelgeving zal zijn het vereenvoudigen van de echtscheidingsprocedure. Echter, mijns inziens wordt niet/ weinig stilgestaan bij de negatieve gevolgen van de nieuwe regelgeving. Het wordt immers aan de echtelieden overgelaten of ze al dan niet juridisch advies gaan inwinnen. Hiermee bestaat het grote risico dat zij een regeling treffen die juridisch niet door de beugel kan. Het gevolg hiervan is dan weer dat een van de echtelieden een nieuwe procedure gaat beginnen om het geschil uit te vechten.
Conclusie: de verplichte procesvertegenwoordiging door een advocaat is onmisbaar bij een echtscheidingsprocedure, ook bij gezamenlijke echtscheidingen waar geen minderjarige kinderen bij betrokken zijn.
Indien een dergelijke regeling ondanks de negatieve gevolgen wordt ingevoerd, is het van groot belang dat de ambtenaren bij de gemeenten voldoende geinstrueerd worden. Immers, er zal een grote verantwoordelijkheid op hun schouders rusten. In mijn ogen dienen zij op het gebied van personen- en familierecht voldoende kennis te hebben.
Met vriendelijke groet,
Yildiz Cenik
Advocaat-stagiaire.
Met de Parlementaire Monitor volgt u alle parlementaire dossiers die voor u van belang zijn en bent u op de hoogte van alles wat er speelt in die dossiers. Helaas kunnen wij geen nieuwe gebruikers aansluiten, deze dienst zal over enige tijd de werkzaamheden staken.