S.A.M. (Sigrid) Kaag MA, MPhil - Parlementaire monitor

Parlementaire monitor
Zondag 20 januari 2019
kalender
foto S.A.M. (Sigrid) Kaag MA, MPhil vergrootglas
bron: Rijksoverheid.nl
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Sigrid Kaag (1961) is sinds 26 oktober 2017 namens D66 minister voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking in het kabinet-Rutte III†i. Van 13 februari tot 7 maart 2018 was zij tevens waarnemend minister van Buitenlandse Zaken. Zij was diplomate bij de VN. Sinds januari 2015 is zij VN-coŲrdinator in Libanon en daarvoor was zij onder meer betrokken bij de VN-missie ter vernietiging van chemische wapens in SyriŽ. Eerder werkte zij onder meer bij de VN-organisatie voor Palestijnse vluchtelingen en bij UNICEF. Mevrouw Kaag begon haar loopbaan bij Shell en het ministerie van Buitenlandse Zaken.

D66
in de periode 2017-heden: minister

1.

Voornamen (roepnaam)

Sigrid Agnes Maria (Sigrid)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Rijswijk (Z.H.), 2 november 1961

3.

Partij/stroming

partij(en)
D66 (Democraten 66)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/13)

  • hoofd gezamenlijke VN-/OPCW-missie ter vernietiging van chemische wapens in SyriŽ, van oktober 2013 tot 1 oktober 2014
  • speciaal VN-coŲrdinator voor Libanon (UNSCOL), van 17 januari 2015 tot oktober 2017
  • minister zonder portefeuille, minister voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, vanaf 26 oktober 2017
  • minister van Buitenlandse Zaken ad interim, van 13 februari 2018 tot 7 maart 2018

takenpakket (bewindspersoon)
  • Is als minister belast met internationale handel, ontwikkelingssamenwerking en internationaal milieu- en klimaatbeleid

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Wetenswaardigheden

uit de privťsfeer (3/5)
  • Zij spreekt zes talen, waaronder Spaans en Arabisch
  • Zijn woonde onder andere in GenŤve, Amman (JordaniŽ), New York en Beiroet (Libanon)
  • Haar echtgenoot is tandarts en voormalig ambassadeur van Palestina in Zwitserland

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieŽn betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.