Ir. A.P. (Andries) Heidema

foto Ir. A.P. (Andries) Heidema
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Provincie Overijssel
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Andries Heidema (1962) is sinds 2018 commissaris van de Koning i in de provincie Overijssel. Eerder was hij burgemeester van Deventer en van Neder-Betuwe. Hij begon zijn loopbaan bij het Produktschap voor Veevoeder en was daarna ambtenaar. Voor GPV/RPF, later ChristenUnie was hij raadslid en wethouder in Zoetermeer.

in de periode 2018-heden: Commissaris van de Koning

1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
Andries Pieter (Andries)

geboorteplaats en -datum
Groningen, 2 maart 1962

2.

Partij/stroming

partij(en)
  • GPV (Gereformeerd Politiek Verbond)
  • ChristenUnie, vanaf 2000

3.

Hoofdfuncties/beroepen (7/9)

  • lid gemeenteraad van Zoetermeer, van 1 mei 1990 tot 14 maart 2002 (namens GPV/RPF)
  • projectmanager Rijksplanologische Dienst (RPD), ministerie van VROM, van 1992 tot 1996
  • interimmanager ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer, van 1996 tot 1998
  • wethouder (van onder meer wijk- en buurtbeheer, natuur, milieu en kunst en cultuur) van Zoetermeer, van maart 1998 tot 1 april 2002 (sinds 2002 namens GPV en SGP)
  • burgemeester van Neder-Betuwe, van 1 juli 2002 tot 1 juli 2007 (naam gemeente tot 1 april 2003 Kesteren), opmerking: benoemd 5 juni 2002
  • burgemeester van Deventer, van 1 juli 2007 tot 1 juli 2018 (geïnstalleerd 4 juli 2007)
  • Commissaris van de Koning in Overijssel, vanaf 11 juli 2018

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

5.

Nevenfuncties

vorige (2/38)
  • lid algemeen bestuur VNG (Vereniging van Nederlandse Gemeenten)
  • voorzitter VNG-commissie Ruimte en Wonen

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

Speciaal voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn de biografieën van alle kansrijke (volgens de peilingen) kandidaten in uitgebreide vorm raadpleegbaar op parlement.com.

Voor de overige ruim 5000 biografieën geldt het volgende:

In het digitale biografisch archief van de Stichting PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, parlementaire activiteiten, opleiding en wetenswaardigheden. Voorlopig is het beschikbaar stellen van uitgebreide biografieën, en/of daarop gebaseerde statistische gegevens, opgeschort. Wilt u een uitgebreide biografie inzien? Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.