Mr. ing. R.A.J. (Rutger) Schonis

foto Mr. ing. R.A.J. (Rutger) Schonis
bron: D66
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Uit Zeeland afkomstig Tweede Kamerlid tussen oktober 2018 en maart 2021. Was in de fractie van D66 woordvoerder infrastructuur en waterstaat en sprak onder andere over verkeersveiligheid, zee- en binnenvaart en spoorvervoer. Werkte voor hij Kamerlid werd onder meer bij Grontmij en bij de Milieudienst van Rijnmond. Sinds 2007 is hij jurist omgevingsrecht en sinds 2017 was hij als zelfstandig ondernemer op dat terrein actief. Verder maakte hij deel uit van Provinciale Staten van Zeeland. Werd bij zijn afscheid door de Kamervoorzitter getypeerd als een van de aardigste en liefste Kamerleden.

D66
in de periode 2018-2021: lid Tweede Kamer

1.

Voornamen (roepnaam)

Rutger Adrianus Joost (Rutger)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Middelburg, 10 augustus 1976

3.

Partij/stroming

partij(en)
D66 (Democraten 66)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • jurist omgevingsrecht/eigenaar "Energieke Ruimte B.V.", vanaf februari 2017
  • lid Provinciale Staten van Zeeland, van maart 2015 tot oktober 2018
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 10 oktober 2018 tot 31 maart 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

afgeleide functies, presidia etc.
lid ondervragingscommissie naar ongewenste beïnvloeding van maatschappelijke en religieuze organisaties in Nederland (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 12 februari 2019 tot 3 februari 2021

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

In deze biografie zijn gegevens verwerkt tot 11 maart 2020.