Drs. W.L. (Wytske) Postma

foto Drs. W.L. (Wytske) Postma
bron: tweedekamer.nl
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Wytske Postma (1977) was van 5 juni 2019 tot 31 maart 2021 Tweede Kamerlid voor het CDA. Zij was daarvoor enkele maanden als zelfstandige aangesloten bij een Public Affairs Bureau. Daarvoor werkte zij tien jaar bij de ANWB als public affairs professional en manager participatie en vrijwilligers. Daarnaast was ze bij het CDA actief als vrijwilliger bij diverse verkiezingscampagnes en besturen. Mevrouw Postma hield zich in de Tweede Kamer bezig met mobiliteit, verkeersveiligheid, wegen, infrastructuur, scheepvaart, CBR, kinderopvang en grotestedenbeleid.

CDA
in de periode 2019-2021: lid Tweede Kamer

1.

Voornamen (roepnaam)

Wytske Liselotte (Wytske)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Hoorn, 16 april 1977

3.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 2002

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • eigenaar/senior adviseur "De Lobby, training en advies", van juni 2018 tot 4 juni 2019
  • associate partner/senior adviseur Hofstaten Public Affairs, van februari 2019 tot 3 juni 2019
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 5 juni 2019 tot 31 maart 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Bracht in 2020 een initiatiefnota uit over aanpak van hufterig gedrag in het verkeer (35.591)

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Woont in Ypenburg, in de wijk De Bras

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

In deze biografie zijn gegevens verwerkt tot 8 maart 2021.