L. (Léonie) Sazias - Parlementaire monitor

Parlementaire monitor
Dinsdag 10 december 2019
kalender

L. (Léonie) Sazias

foto L. (Léonie) Sazias vergrootglas
bron: Tweede Kamer
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Léonie Sazias (1957) is sinds 23 maart 2017 lid van de Tweede Kamerfractie van 50PLUS i. Zij was van 7 maart tot 27 juni 2019 met ziekteverlof. Eerder was zij dat van 7 november 2018 tot 27 februari 2019. Mevrouw Sazias was presentatrice van onder meer Veronica, AVRO, TROS, RTL 4 en OmroepMAX en is eigenares van een kunstatelier in Hilversum. Zij was tevens raadslid in Hilversum. In de Tweede Kamer houdt mevrouw Sazias zich bezig met volksgezondheid, welzijn en sport, economische zaken en buitenlandse handel en ontwikkelingssamenwerking.

50PLUS
in de periode 2017-heden: lid Tweede Kamer

1.

Voornaam (roepnaam)

Léonie (Léonie)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Rotterdam, 27 juli 1957

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • DLPH (Democratisch Liberale Partij Hilversum) (lokale partij)
  • HvH (Hart voor Hilversum) (lokale partij)
  • Hart voor Holland (provinciale lijst)
  • 50PLUS

4.

Hoofdfuncties/beroepen (5/13)

  • lid gemeenteraad van Hilversum, van 27 september 2006 tot 23 maart 2017
  • presentatrice Omroep MAX (radio 5), van 13 oktober 2008 tot januari 2013 (programma Wekker-Wakker)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 maart 2017 tot 7 november 2018
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 27 februari 2019 tot 7 maart 2019
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 27 juni 2019

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Werd op grond van artikel X10 van de Kieswet tussen 7 november 2018 en 27 februari 2019 als Tweede Kamerlid tijdelijk vervangen door Simon Geleijnse
  • Werd op grond van artikel X10 van de Kieswet tussen 7 maart en 27 juni 2019 als Tweede Kamerlid tijdelijk vervangen door Simon Geleijnse

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • lid bestuur Stichting INKAZO (Innovatieve Kankerpatiënten Zorg), vanaf 2011

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer (3/4)
  • Had een Franse vader en een Nederlandse moeder
  • Haar echtgenoot is musicus/schrijver
  • Zij groeide op in Soest

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.