Drs. J.A.M.J. (Joba) van den Berg

foto Drs. J.A.M.J. (Joba) van den Berg
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Joba van den Berg (1958) was van 23 maart 2017 tot 31 maart 2021 en van 29 september 2021 lid tot 6 december 2023 Tweede Kamerlid voor het CDA. Van 7 september tot 29 september 2021 en van 29 april tot 17 augustus 2021 verving zij Harry van der Molen i. Mevrouw Van den Berg was sinds 2008 directeur sociale zaken bij Bouwend Nederland en daarvoor onder meer werkzaam in personeelsfuncties bij Unilever en advocatenkantoor NautaDutilh. Zij hield zich als Kamerlid onder meer bezig met volksgezondheid (medische zorg, incl. GGZ) en Koninkrijksrelaties.

CDA
in de periode 2017-2023: lid Tweede Kamer

1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
Jacoba Antonia Maria Joanna (Joba)

geboorteplaats en -datum
Utrecht, 21 augustus 1958

2.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 1977

3.

Hoofdfuncties/beroepen (7/12)

  • hoofd personeelszaken, Budelpack Co-packers, van 1995 tot 1999
  • hoofd personeelszaken, advocatenkantoor "NautaDutilh", van 1999 tot januari 2001
  • directeur industrial and employee relations, Unilever Nederland Holdings BV te Rotterdam, van januari 2001 tot 1 oktober 2008
  • directeur sociale zaken en ledenservice, Bouwend Nederland, van 1 oktober 2008 tot maart 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 maart 2017 tot 31 maart 2021
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 29 april 2021 tot 17 augustus 2021
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 29 september 2021 tot 6 december 2023

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Verving op grond van artikel X10 van de Kieswet van 29 april tot 17 augustus 2021 en van 7 tot 29 september 2021 Harry van der Molen als Tweede Kamerlid

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

5.

Nevenfuncties

huidige
  • mede-eigenaar HBerg Advies B.V., vanaf 6 november 2015
  • lid bestuur dr. Schaepmanfonds, vanaf 1 september 2022

vorige
  • lid bestuur NVvA (Nederlandse Vereniging van Arbeidsverhoudingen), van januari 2002 tot juli 2006
  • lid bestuur "Vrienden van Cobbenhagen", van juni 2012 tot september 2017

afgeleide functies, presidia etc.
  • rapporteur Europese ruimte voor gezondheidsgegevens (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 2022 (samen met Wieke Paulusma, D66 en Judith Tielen, VVD)
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Financiën (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 14 september 2023 tot 6 december 2023

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
adoptiekamerlid bij gehandicaptenorganisatie ASVZ in de periode 2020-april 2021

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër (3/6)
  • Bracht in 2021 de initiatiefnota "Naar minder ziekte en betere zorg: Ontzorg de zorg voor behoud van solidariteit" uit (35.738)
  • Bracht in 2021 de initiatiefnota "Mondzorg: een goed begin is het halve werk" uit (35.882)
  • Bracht in 2023 de initiatiefnota 'Geneesmiddelen weer binnen bereik' uit (36.343)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Haar vader was gemeentesecretaris van Vianen (ZH/Utr.)

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

Speciaal voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn de biografieën van alle kansrijke (volgens de peilingen) kandidaten in uitgebreide vorm raadpleegbaar op parlement.com.

Voor de overige ruim 5000 biografieën geldt het volgende:

In het digitale biografisch archief van de Stichting PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, parlementaire activiteiten, opleiding en wetenswaardigheden. Voorlopig is het beschikbaar stellen van uitgebreide biografieën, en/of daarop gebaseerde statistische gegevens, opgeschort. Wilt u een uitgebreide biografie inzien? Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

In deze biografie zijn gegevens verwerkt tot 13 maart 2020.