Ir. Ch. (Chris) Stoffer

foto Ir. Ch. (Chris) Stoffer
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Website SGP / van der wal Fotografie
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Chris Stoffer (1974) is sinds 11 april 2018 lid van de Tweede Kamerfractie van de SGP i en sinds 5 september 2023 fractievoorzitter. Sinds augustus 2023 is hij politiek leider van de SGP. De heer Stoffer was directeur netwerkmanagement bij Rijkswaterstaat, een organisatie waar hij daarvoor diverse functies bekleedde. Daarnaast was hij raadslid (fractievoorzitter) in de gemeente Nunspeet. Als Kamerlid houdt hij zich onder meer bezig met financiėn, economische zaken, klimaat, milieu, infrastructuur, sociale zaken en defensie.

SGP
in de periode 2017-heden: lid Tweede Kamer, fractievoorzitter TK

1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
Christiaan (Chris)

geboorteplaats en -datum
Harderwijk, 19 september 1974, opmerking: in ziekenhuis

2.

Partij/stroming

partij(en)
SGP (Staatkundig-Gereformeerde Partij), vanaf 2001

3.

Hoofdfuncties/beroepen

  • trainee Arcadis, van 1997 tot 1999
  • projectleider Rijkswaterstaat, van 1999 tot 2007
  • lid gemeenteraad van Nunspeet, van 14 maart 2002 tot 1 juni 2018
  • clustercoördinator omgevingsmanagement, Rijkswaterstaat, van 2007 tot 2009
  • lid algemeen bestuur Waterschap Veluwe, van januari 2009 tot januari 2013
  • hoofd realisatie en infrastructuur in Oost-Nederland, Rijkswaterstaat Utrecht, van april 2009 tot januari 2013
  • interim-programmamanager Netwerkaanpak Utrecht, Rijkswaterstaat, van april 2011 tot december 2011
  • waarnemend hoofd planvorming, Rijkswaterstaat, van mei 2012 tot augustus 2012
  • directeur wegen en verkeer, Rijkswaterstaat, van januari 2013 tot april 2013
  • directeur Netwerkmanagement, Rijkswaterstaat, van april 2013 tot 11 april 2018
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 11 april 2018
  • fractievoorzitter SGP Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 5 september 2023

4.

Partijpolitieke functies

overzicht
  • politiek leider SGP, vanaf 28 augustus 2023

vorige
  • fractievoorzitter SGP gemeenteraad van Nunspeet, van 10 maart 2010 tot 1 juni 2018

lijsttrekkerschap, etc.
  • lijsttrekker SGP waterschapsverkiezingen, waterschap Veluwe, 2008
  • lijsttrekker SGP, Tweede Kamerverkiezingen 2023, van 28 augustus 2023 tot 23 november 2023

5.

Nevenfuncties

huidige
  • columnist "Terdege", vanaf 1 augustus 2018

vorige
  • lid Platform Slim Samenwerken voor waterschappen en Rijkswaterstaat
  • verkenner en informateur collegevorming provincie Frysân, van 18 maart 2023 tot 6 juli 2023

afgeleide functies, presidia etc.
  • lid ondervragingscommissie naar ongewenste beïnvloeding van maatschappelijke en religieuze organisaties in Nederland (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 12 februari 2019 tot 3 februari 2021
  • rapporteur Project vervanging onderzeeboten (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 2022 (samen met Peter Valstar, VVD)

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
Comité van aanbeveling “In de Rechte Straat”, vanaf 1 juli 2023

6.

Opleiding

voortgezet onderwijs
  • h.a.v.o., reformatorische scholengemeenschap "Jacobus Fruytier" te Apeldoorn, van 1986 tot 1991
  • v.w.o., Reformatorische school "VLC (Van Lodenstein College)" te Amersfoort, van 1991 tot 1993

academische studie
  • civiele techniek, Universiteit Twente, van 1993 tot 1997

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Bracht in 2020 een initiatiefnota uit over maatregelen tegen internationale misstanden inzake draagmoederschap en abortus (35.624)
  • Bracht in 2023 een initiatiefnota uit over een fundamenteel debat over Europese en internationale defensiesamenwerking (36.310)
  • Diende in 2023 samen met Peter Valstar (VVD), Derk Boswijk (CDA) en Laurent Dassen (Volt) een initiatiefwetsvoorstel in over meerjarig integraal beheer van de financiering en bekostiging van het defensiematerieelbegrotingsfonds (36.353)
  • Diende in 2023 samen met Hilde Palland (CDA), Nico Drost (CU) en Nicki Pouw-Verweij (BBB) een initiatiefwetsvoorstel in over het opnemen van een bepaling in de Grondwet over het gezins- en familieleven (36.459)

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd in 2002 met voorkeurstemmen tot gemeenteraadslid gekozen

uit de privésfeer
  • Groeide op in Elspeet

ridderorden
lid in de Orde van Oranje-Nassau, 31 mei 2018

9.

Publicaties van/over

literatuur/documentatie
Ilse Brandemann, "Opgewekt orthodox, een zonnekind. Wie is Chris Stoffer, de mogelijke opvolger van Kees van der Staaij?", Nederlands Dagblad, 24 april 2023

10.

Familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd, 2004

kinderen
3 dochters

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.