J.C. (Joost) Sneller MA

foto J.C. (Joost) Sneller MA
bron: D66
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Joost Sneller (1982) is sinds 31 oktober 2017 lid van de Tweede Kamerfractie van D66 i. Hij was directeur van de Mr. Hans van Mierlo Stichting, het wetenschappelijk bureau van D66. Eerder was hij onder meer gemeenteraadslid in Den Haag en politiek secretaris van de D66-fractie in de Tweede Kamer. De heer Sneller is financieel woordvoerder en houdt zich verder bezig met zaken betreffende de Eurogroep/Ecofin. Verder is hij woordvoerder media, Algemene Zaken, Koninklijk Huis en democratisering. De heer Sneller is voorzitter van de vaste commissie voor de Rijksuitgaven.

D66
in de periode 2017-heden: lid Tweede Kamer

1.

Voornamen (roepnaam)

Joost Caspar (Joost)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Haarlem, 24 juli 1982

3.

Partij/stroming

partij(en)
D66 (Democraten 66)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • technisch adviseur, International IDEA (Institute for Democracy and Electorial Assistance) in Myanmar, van december 2014 tot april 2016
  • directeur Mr. Hans van Mierlo Stichting, wetenschappelijk bureau D66, van 1 april 2016 tot 31 oktober 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 31 oktober 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

afgeleide functies, presidia etc. (2/4)
  • voorzitter vaste commissie voor de Rijksuitgaven (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 25 mei 2021
  • lid werkgroep versterking taken en positie Tweede Kamer (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 8 juli 2021

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/3)
  • Bracht in 2020 samen met Bart Snels (GL), Eppo Bruins (CU) en Evert-Jan Slootweg (CDA) een initiatiefnota uit over verduurzaming van de financiële sector ('Van oliedom naar gezond verstand') (35.446)
  • Nam in 2021 samen met Sjoerd Sjoerdsma van Vera Bergkamp de verdediging over van een initiatiefwetsvoorstel over regulering van de beroeps- of bedrijfsmatige hennepteelt en de bereiding, bewerking en verwerking van hennep en hasjiesj voor coffeeshops. Het wetsvoorstel ligt bij de Eerste Kamer. (34.165)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Studeerde cum laude af op het Stedelijk Gymnasium
  • Was in de periode oktober 2005 tot januari 2006 onderzoeksassistent van NRC Handelsblad-journalist Marc Chavannes
 

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.