Drs. F.W. (Frank) Futselaar

foto Drs. F.W. (Frank) Futselaar
bron: Tweede Kamer
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Frank Futselaar (1979) was van 23 maart 2017 tot 31 maart 2021 Tweede Kamerlid voor de SP. Hij was docent politiek en cultuur bij Saxion Hogeschool en was gemeenteraadslid in Zwolle. Eerder was hij lid van Provinciale Staten van Overijssel. In de Tweede Kamer hield de heer Futselaar zich bezig met onderwijs, landbouw en natuurontwikkeling.

SP
in de periode 2017-2021: lid Tweede Kamer

1.

Voornamen (roepnaam)

Frank Wybe (Frank)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Groningen, 26 juli 1979

3.

Partij/stroming

partij(en)
SP (Socialistische Partij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • docent media, informatie en communicatie (MIC), Academie voor Creatieve Technologie van Hogeschool Saxion te Zwolle, vanaf augustus 2011 (sinds maart 2017 op non-actief)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 maart 2017 tot 31 maart 2021
  • docent Creative Business, Hogeschool Saxion te Zwolle, vanaf april 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige
  • lid Opleidingscommissie Rijksuniversiteit Groningen, van september 2000 tot september 2001

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/5)
  • Bracht in 2020 een initiatiefnota uit over een routekaart uit de stikstofcrisis (35.601)
  • Diende in 2020 een initiatiefwetsvoorstel in over invoering van een inkomensafhankelijke (studie)beurs (35.675)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Was vrijwilliger bij de LSVb (Landelijke Studenten Vakbond)

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

In deze biografie zijn gegevens verwerkt tot 18 februari 2021.