Drs. Ch. (Christine) Teunissen

foto Drs. Ch. (Christine) Teunissen
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Christine Teunissen (1985) is sinds 31 maart 2021 lid van de Tweede Kamerfractie van de Partij voor de Dieren i. Daarvoor was zij van 12 maart 2019 tot 31 maart 2021 Eerste Kamerlid. Eerder was zij dat van 9 juni 2015 tot 11 oktober 2018. In de periode oktober 2018 tot januari 2019 verving zij Marianne Thieme i als Tweede Kamerlid. Mevrouw Teunissen was persvoorlichter van de Tweede Kamerfractie van de Partij voor de Dieren en een half jaar medewerker van de Eerste Kamerfractie. Verder was zij gemeenteraadslid (fractievoorzitter) in Den Haag. Als Kamerlid houdt zij zich onder meer bezig met klimaat, economie, biodiversiteit, vrijhandelsverdragen, ontwikkelingssamenwerking, buitenlandse zaken, Europese zaken, defensie en onderwijs.

PvdD
in de periode 2015-heden: lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer

1.

Voornaam (roepnaam)

Christine (Christine)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Leidschendam, 6 september 1985

3.

Partij/stroming

partij(en)
Partij voor de Dieren

4.

Hoofdfuncties/beroepen (6/8)

  • lid gemeenteraad van 's-Gravenhage, van 24 maart 2014 tot 11 oktober 2018
  • medewerker fractie Partij voor de Dieren, Eerste Kamer der Staten-Generaal, van januari 2015 tot juni 2015
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 9 juni 2015 tot 10 oktober 2018
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 11 oktober 2018 tot 31 januari 2019
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 12 maart 2019 tot 31 maart 2021
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 31 maart 2021

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Verving op grond van artikel X10 van de Kieswet van 11 oktober 2018 tot 31 januari 2019 Marianne Thieme als Tweede Kamerlid

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • lid bestuur APF (Animal Politics Foundation), vanaf oktober 2018

vorige
  • secretaris APF (Animal Politics Foundation), van december 2015 tot oktober 2018

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Nam in 2021 de medeverdediging over van Frank Wassenberg van een initiatiefwetsvoorstel van GroenLinks, PvdA, SP en PvdD over het in de Vreemdelingenwet verankeren van het belang van het kind (34.541)

9.

Wetenswaardigheden

verkiezingen
  • Was bij de Tweede Kamerverkiezingen van 2021 nummer 2 op de kandidatenlijst van de Partij voor de Dieren
 

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.