Mr. N.J.J. (Niek Jan) van Kesteren

foto Mr. N.J.J. (Niek Jan) van Kesteren
bron: Website CDA.nl
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Niek-Jan van Kesteren (1952) is sinds 9 juni 2015 Eerste Kamerlid voor het CDA i. Sinds 28 september 2021 is hij fractievoorzitter. Hij was algemeen directeur van werkgeversorganisatie VNO-NCW en directeur van MKB Nederland. Eerder was hij directeur sociale zaken bij werkgeversverbond NCW. De heer Van Kesteren was voorzitter van de vaste commissie voor Financiën.

CDA
in de periode 2015-heden: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

1.

Voornamen (roepnaam)

Nicolaas Johannes Jozef (Niek Jan)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Katwijk aan den Rijn (gem. Katwijk), 24 september 1952

3.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/9)

  • algemeen directeur VNO-NCW, van 1 februari 1999 tot 1 juni 2016
  • directeur MKB Nederland, van 2012 tot 1 juni 2016
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 9 juni 2015
  • fractievoorzitter CDA Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 28 september 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/9)
  • voorzitter Nederlandse Raad voor Training en Opleiding, vanaf 18 juni 2020
  • adviseur PlantNet International, vanaf 31 maart 2021 (opvolger van Greenport Holland)

vorige (2/19)
  • adviseur VNO-NCW, van 1 juni 2016 tot 1 januari 2019
  • voorzitter Economic Board Nederland, van 1 april 2018 tot 1 april 2021

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • voorzitter vaste commissie voor Economische Zaken en Klimaat/Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 18 juni 2019 tot 12 januari 2021
  • voorzitter vaste commissie voor Financiën (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 12 januari 2021 tot 5 oktober 2021

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
  • erevoorzitter F.C. Rijnvogels
  • lid Raad van Advies LOI (Leidse Onderwijsinstellingen), vanaf 2013

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was gemeenteraadslid in Katwijk (voor het CDA) en voorzitter van de KVP-afdeling

pseudoniemen, bij-, koos- en schuilnamen
"De ongekroonde koning van de polder" (bijnaam)

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.