Drs. J.C.G.M. (John) Berends MPA

foto Drs. J.C.G.M. (John) Berends MPA
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Provincie Gelderland
Met dank overgenomen van Parlement.com.

John Berends (1956) is sinds 1 februari 2019 commissaris van de Koning in Gelderland, maar heeft met ingang van 25 september zijn werkzaamheden neergelegd. Hij was eerder gemeenteraadslid voor het CDA in Zwolle en wethouder in die plaats. Daarna was bij burgemeester van respectievelijk Harderwijk en Apeldoorn. Hij begon zijn loopbaan bij het opleidingsinstituut voor de politie.

in de periode 2019-heden: Commissaris van de Koning

1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
Johannes Cornelius Gerardus Maria (John)

geboorteplaats en -datum
Zwolle, 26 april 1956

2.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

3.

Hoofdfuncties/beroepen

  • managementsfuncties LSOP (Landelijk Selectie- en Opleidingsinstituut Politie)
  • lid gemeenteraad van Zwolle, tot 2005
  • wethouder van Zwolle, van april 1998 tot 1 maart 2005 (tevens locoburgemeester)
  • burgemeester van Harderwijk, van 1 maart 2005 tot 2012
  • burgemeester van Apeldoorn, van 24 mei 2012 tot 1 februari 2019
  • Commissaris van de Koning in Gelderland, vanaf 1 februari 2019 (ging op 25 september 2023 op non-activiteit), opmerking: beedigd 23-01, installatie 6-02

4.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

5.

Nevenfuncties

huidige
  • voorzitter Raad van Toezicht Halt Nederland

vorige (2/11)
  • voorzitter cluster EVA (Brandweer)
  • voorzitter districtelijk Veiligheidsoverleg Noord-Oost Gelderland

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

Speciaal voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn de biografieën van alle kansrijke (volgens de peilingen) kandidaten in uitgebreide vorm raadpleegbaar op parlement.com.

Voor de overige ruim 5000 biografieën geldt het volgende:

In het digitale biografisch archief van de Stichting PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, parlementaire activiteiten, opleiding en wetenswaardigheden. Voorlopig is het beschikbaar stellen van uitgebreide biografieën, en/of daarop gebaseerde statistische gegevens, opgeschort. Wilt u een uitgebreide biografie inzien? Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.