'Pubergesprek' eindelijk van start

Met dank overgenomen van K. (Khadija) Arib1, gepubliceerd op maandag 25 juni 2012.

De PvdA vindt het belangrijk dat kinderen in het voorgezet onderwijs goede zorg krijgen en dat ze goed worden geïnformeerd over onderwerpen als overgewicht of overmatig alcoholgebruik onder jongeren. Het kabinet geeft Jeugdgezondheidszorg ook na de basisschool een grote rol, naar aanleiding van een motie van mij die daartoe oproept. Ik ben daar uitermate blij mee.

Vanaf volgend jaar moeten alle kinderen vanaf 14 jaar in het voorgezet onderwijs op gesprek bij een arts of verpleegkundige. Het is gesprek is bedoeld om belangrijke onderwerpen te bespreken zoals het risico van overgewicht, maar ook moeilijke onderwerpen als pesten komen aan bod. Daarnaast kunnen de leerlingen informatie krijgen over veilig vrijen en over de gevaren van alcohol en drugs.

Het zogenoemde pubergesprek is onderdeel van het kabinetsplan met als doel de gezondheid van de jeugd te verbeteren. Ik ben blij dat de Minister het pubergesprek, al langer een wens van de Tweede Kamer, eindelijk gaat invoeren.


  • origineel bericht: ''Pubergesprek' eindelijk van start'

Meer over ...

  • K. (Khadija) Arib
  • Partij van de Arbeid (PvdA)

  • 1. 
    Khadija Arib (1960) was vanaf 19 mei 1998 tot 4 november 2022, met een onderbreking van 30 november 2006 tot 1 maart 2007, lid van de Tweede Kamer voor de PvdA. Van 13 januari 2016 tot 7 april 2021 was zij voorzitter van de Tweede Kamer. Mevrouw Arib is van Marokkaanse afkomst en kwam op haar vijftiende naar Nederland. Zij was voor zij Kamerlid werd onder meer waarnemend hoofd en senior-beleidsmedewerker Maatschappelijke Opvang en Gezondheidszorg van de gemeente Amsterdam. In de Tweede Kamer hield zij zich bezig met gezondheidszorg, medisch-ethische vraagstukken, bestrijding van mensenhandel en zedenwetgeving. Zij was voorzitter van de algemene commissie voor Jeugdzorg en gedurende korte tijd van de tijdelijke commissie corona.