Drs. P.H. (Paul) van Meenen - Parlementaire monitor

Parlementaire monitor
Woensdag 26 februari 2020
kalender
foto Drs. P.H. (Paul) van Meenen vergrootglas
bron: D66
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Paul van Meenen (1956) is sinds 20 september 2012 lid van de Tweede Kamerfractie van D66†i. Hij was bestuursvoorzitter van een groep van tien scholen voor voortgezet onderwijs in de regio Den Haag. Eerder was hij leraar wiskunde en rector. De heer Van Meenen was verder fractievoorzitter van D66 in de gemeenteraad van Leiden. Hij is onderwijswoordvoerder van zijn fractie en houdt zich ook bezig met kinderopvang. Verder is hij voorzitter van de vaste commissie voor Justitie en Veiligheid.

D66
in de periode 2012-heden: lid Tweede Kamer

1.

Voornamen (roepnaam)

Paul Hendrik (Paul)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
's-Gravenhage, 29 januari 1956

3.

Partij/stroming

partij(en)
D66 (Democraten 66)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • voorzitter centrale directie, Stichting Scholengroep 'Spinoza' voor Voortgezet Onderwijs te Leidschendam-Voorburg en 's-Gravenhage, van 2002 tot september 2012 (tien scholen voor voortgezet onderwijs in de regio Den Haag)
  • lid gemeenteraad van Leiden, van 14 maart 2002 tot 11 oktober 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 20 september 2012

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/9)
  • lid bestuur samenwerkingsverband zorg voor leerlingen in het voortgezet onderwijs Zuid-Holland-West, vanaf 2007
  • formateur collegeonderhandelingen in Leiden, 2010

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • lid tijdelijke commissie onderzoek ICT-projecten bij de overheid (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 23 oktober 2012 tot 15 april 2015
  • voorzitter vaste commissie voor Justitie en Veiligheid (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 23 november 2017

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariŽr (2/3)
  • Diende in 2016 samen met Tjitske Siderius (SP) een initiatiefwetsvoorstel in over verkleining van de klassen in het basisonderwijs (34.538)
  • Nam in 2020 de verdediging van Rens Raemakers over van een in 2018 ingediend initiatiefwetsvoorstel over de keuze van ouders bij kinderopvang tussen kindercentra die wel of niet kinderen toelaten die niet deelnemen aan het rijksvaccinatieprogramma. Het wetsvoorstel ligt bij de Eerste Kamer. (35.049)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieŽn betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.