Drs. J.P. (Peter) Kwint

foto Drs. J.P. (Peter) Kwint
bron: Maurits Gemmink (SP)
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Peter Kwint (1984) is sinds 23 maart 2017 lid van de SP-fractie in de Tweede Kamer. Hij was enige jaren werkzaam voor de Tweede Kamerfractie van de SP i. Sinds maart 2014 was hij tevens raadslid in Amsterdam. De heer Kwint is woordvoerder onderwijs, cultuur en media van de SP-fractie. Verder is hij lid van de parlementaire enquêtecommissie Aardgaswinning Groningen.

SP
in de periode 2017-heden: lid Tweede Kamer

1.

Voornaam (roepnaam)

(Peter)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Sliedrecht, 19 december 1984

3.

Partij/stroming

partij(en)
SP (Socialistische Partij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • persvoorlichter en communicatiemedewerker Tweede Kamerfractie SP, van december 2010 tot 2013
  • lid gemeenteraad van Amsterdam, van 27 maart 2014 tot 6 april 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 23 maart 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • lid vechtsportautoriteit, vanaf maart 2017

afgeleide functies, presidia etc.
  • lid tijdelijke commissie Aardgaswinning Groningen (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 22 september 2020 tot februari 2021 (voorbereiden parlementaire enquëte)
  • lid parlementaire enquêtecommissie Aardgaswinning Groningen (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 11 februari 2021

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/3)
  • Diende in 2019 samen met Roelof Bisschop (SGP) een initiatiefwetsvoorstel in over afschaffing van het lerarenregister en het registervoorportaal. Het wetsvoorstel ligt bij de Eerste Kamer. (35.145)
  • Bracht in 2021 de initiatiefnota “Naar vore! Plannen voor een gezonde popsector” uit (35.813)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Was in 2010 voor de SP kandidaat voor de gemeenteraad te Amsterdam en in 2012 Tweede Kamerkandidaat

uit de privésfeer
Groeide op in Bleskensgraaf in de Alblasserwaard

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.