Drs. M.J.F. (Martijn) van Helvert

foto Drs. M.J.F. (Martijn) van Helvert
bron: Website CDA.nl
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Martijn van Helvert (1978) was van 12 november 2014 tot 31 maart 2021 Tweede Kamerlid voor het CDA. Hij was fractievoorzitter van het CDA in Provinciale Staten van Limburg en onder meer persoonlijk medewerker van een gedeputeerde, gemeenteraadslid en campagneleider van het CDA in Limburg. Hij werkte als beleidsmedewerker bij de gemeente Heerlen en was zelfstandig adviseur. De heer Van Helvert was buitenland- en defensie-woordvoerder van de CDA-fractie. Sinds juni 2021 is hij wethouder van Roerdalen.

CDA
in de periode 2014-2021: lid Tweede Kamer

1.

Voornamen (roepnaam)

Martijn Johanna Franciscus (Martijn)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Sittard, 7 april 1978

3.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/12)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 12 november 2014 tot 31 maart 2021
  • eigenaar "Van Helvert Dutch Consultancy", vanaf april 2021
  • wethouder (van WMO, jeugdbeleid en gezondheidszorg) van Roerdalen, vanaf 3 juni 2021 (verving aanvankelijk tijdelijk Eugenie Cuijpers en werd in september 2021 haar opvolger)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/8)
  • lid bestuur Z.C.F.'18, vanaf januari 2017
  • lid Raad van Advies betaald voetbalclub "Fortuna Sittard", vanaf januari 2017

vorige (2/7)
  • lid IPO(Interprovinciaal Overleg), van 2011 tot 2015
  • lid Raad van Toezicht MIK Kinderopvang, van 1 september 2015 tot 1 januari 2019

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/4)
  • leider Nederlandse delegatie Benelux-parlement
  • voorzitter Contactgroep Verenigde Staten (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 15 maart 2019

comités van aanbeveling, erefuncties etc. (2/8)
  • lid International Catholic Legislators Network (ICLN)
  • beschermheer Brassband Limburg, vanaf 1 april 2019

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/4)
  • Bracht in 2021 samen met Kees van der Staaij (SGP) en Joël Voordewind (CU) de initiatiefnota "Christenvervolging - Schapen tussen de wolven' uit (35.719)
  • Bracht in 2021 samen met André Bosman (VVD) een initiatiefnota uit over een gelijk speelveld bij exportvergunningen voor de Europese defensie-industrie (35.753)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Meldde zich in juni 2020 aan als kandidaat voor het lijsttrekkerschap van het CDA, maar trok zich na enkele dagen terug toen bleek dat hij onvoldoende steun had

uit de privésfeer
  • Zijn vader was gemeenteambtenaar en bisschoppelijk gedelegeerde primair onderwijs
  • Zijn grootvader van moederskant was burgemeester van Nieuwstadt, zijn oom (F. Willeme) was burgemeester van Denekamp en van Dinkelland.

verkiezingen
  • Kreeg bij de Tweede Kamerverkiezingen in 2010 ruim 8.000 voorkeurstemmen, maar haalde daarmee de voorkeursdrempel niet
  • Was bij de Tweede Kamerverkiezingen in 2012 nummer dertien op de CDA-kandidatenlijst, maar werd geen lid omdat Pieter Omtzigt met voorkeurstemmen werd gekozen. Behaalde zelf bijna 14.000 stemmen.
  • Kreeg bij de Tweede Kamerverkiezingen in 2017 ruim 19.000 voorkeurstemmen, maar was al verkozen op grond van zijn plaats op de lijst.

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.