Mr. J.H. (Hans) Oosters

foto Mr. J.H. (Hans) Oosters
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Provincie Utrecht
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Hans Oosters (1962) is sinds 1 februari 2019 commissaris van de Koning in de provincie Utrecht. Hij was eerder gemeenteraadslid voor de PvdA in Gouda, burgemeester in Bergambacht en Ouderkerk aan de IJssel en dijkgraaf van Schieland en Krimpenerwaard.

in de periode 2019-heden: Commissaris van de Koning

1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
Johan Herman (Hans)

geboorteplaats en -datum
Gouda, 22 augustus 1962

2.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

3.

Hoofdfuncties/beroepen

  • secretaris directieraad VNG, van 1987 tot 2000
  • lid gemeenteraad van Gouda, van 1987 tot september 2000
  • burgemeester van Bergambacht, van 1 september 2000 tot 1 september 2005
  • waarnemend burgemeester van Ouderkerk aan de IJssel, van 16 september 2004 tot 1 februari 2005
  • dijkgraaf Hoogheemraadschap van Schieland en Krimpenerwaard, van 2005 tot 1 februari 2019
  • Commissaris van de Koning in Utrecht, vanaf 1 februari 2019, opmerking: beedigd 23-01, installatie 6-02

4.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

5.

Nevenfuncties

vorige (2/8)
  • lid dagelijks bestuur Unie van Waterschappen, van 2013 tot 1 januari 2016
  • voorzitter Unie van Waterschappen, 1 januari 2016

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Uitgebreide versie

Speciaal voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn de biografieën van alle kansrijke (volgens de peilingen) kandidaten in uitgebreide vorm raadpleegbaar op parlement.com.

Voor de overige ruim 5000 biografieën geldt het volgende:

In het digitale biografisch archief van de Stichting PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, parlementaire activiteiten, opleiding en wetenswaardigheden. Voorlopig is het beschikbaar stellen van uitgebreide biografieën, en/of daarop gebaseerde statistische gegevens, opgeschort. Wilt u een uitgebreide biografie inzien? Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.