Mr. R.A. (Rik) Janssen

foto Mr. R.A. (Rik) Janssen
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: SP / Maurits Gemmink
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Rik Janssen (1957) is sinds 11 juni 2019 lid van de SP-Eerste Kamerfractie. Sinds 25 januari 2022 is hij fractievoorzitter. De heer Janssen verving van 11 januari tot 14 april 2011 in de SP-Tweede Kamerfractie Sadet Karabulut i, die toen met zwangerschaps- en bevallingsverlof was. Hij was zelfstandig horecaondernemer in Scheveningen en justitiemedewerker van de SP-Tweede Kamerfractie. In 2011-2019 was hij lid van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. Als Eerste Kamerlid houdt de heer Janssen zich bezig met justitie en veiligheid, infrastructuur en waterstaat, landbouw en natuur en cultuur.

SP
in de periode 2011-heden: lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
Rik Arend (Rik)

geboorteplaats en -datum
Arnhem, 30 december 1957

2.

Partij/stroming

partij(en)
SP (Socialistische Partij)

3.

Hoofdfuncties/beroepen (7/11)

  • medewerker justitie en vreemdelingebeleid, SP-fractie Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 2007 tot 2011
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 12 januari 2011 tot 14 april 2011
  • lid Gedeputeerde Staten (belast met bestuur, jeugdzorg en maatschappelijke participatie en milieu) van Zuid-Holland, van 27 april 2011 tot 27 mei 2015
  • lid Gedeputeerde Staten (belast met onder meer milieu, bodemsanering, water en vervoer over water, cultureel erfgoed) van Zuid-Holland, van 27 mei 2015 tot 11 juni 2019
  • eigenaar Rik Janssen Advies, tot 31 juli 2022
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 11 juni 2019
  • fractievoorzitter SP Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 25 januari 2022

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Verving op grond van artikel X10 van de Kieswet van 11 januari tot 14 april 2011 Sadet Karabulut als Tweede Kamerlid

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

5.

Nevenfuncties

huidige (2/5)
  • lid Raadgevende Interparlementaire Beneluxraad
  • gastdocent TU Delft, vanaf 10 maart 2021

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • lid College van Senioren ( Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 25 januari 2022 tot 13 juni 2023
  • lid College van fractievoorzitters ( Eerste Kamer der Staten-Generaal), vanaf 13 juni 2023

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Interpelleerde op 5 december 2023 staatssecretaris Van der Maat over de voortgang van de procedure voor het radarstation in Herwijnen

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Ging na een auto-ongeluk in 1998, waarbij hij een hersenbeschadiging opliep, rechten studeren om te revalideren
 

9.

Uitgebreide versie

Speciaal voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn de biografieën van alle kansrijke (volgens de peilingen) kandidaten in uitgebreide vorm raadpleegbaar op parlement.com.

Voor de overige ruim 5000 biografieën geldt het volgende:

In het digitale biografisch archief van de Stichting PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, parlementaire activiteiten, opleiding en wetenswaardigheden. Voorlopig is het beschikbaar stellen van uitgebreide biografieën, en/of daarop gebaseerde statistische gegevens, opgeschort. Wilt u een uitgebreide biografie inzien? Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.