J.M. (Jan) Paternotte - Parlementaire monitor

Parlementaire monitor
Donderdag 27 februari 2020
kalender

J.M. (Jan) Paternotte

foto J.M. (Jan) Paternotte vergrootglas
bron: Tweede Kamer
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Jan Paternotte (1984) is sinds 23 maart 2017 lid van de Tweede Kamerfractie van D66 i. Hij was gemeenteraadslid en fractievoorzitter van D66 in Amsterdam. Eerder was hij beleidsmedewerker van D66-Europarlementariër Marietje Schaake en voorzitter van de Jonge Democraten (2004-2005). Als Tweede Kamerlid houdt hij zich bezig met luchtvaart, integratie en hoger onderwijs en wetenschapsbeleid. De heer Paternotte is voorzitter van de vaste commissie voor Koninkrijksrelaties.

D66
in de periode 2017-heden: lid Tweede Kamer

1.

Voornamen (roepnaam)

Jan Maarten (Jan)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
's-Hertogenbosch, 26 februari 1984

3.

Partij/stroming

partij(en)
D66 (Democraten 66)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • lid gemeenteraad van Amsterdam, van 11 maart 2010 tot 1 april 2017
  • senior adviseur en dagvoorzitter &Maes Amsterdam, van november 2012 tot april 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 23 maart 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/3)
  • cursusleider
  • lid bestuur Centraal Nautisch Beheer Noordzeekanaalgebied te Amsterdam, vanaf 31 mei 2010

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • lid parlementaire ondervragingscommissie Fiscale constructies (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van maart 2017 tot 25 september 2018
  • voorzitter vaste commissie voor Koninkrijksrelaties (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 30 oktober 2018

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen (3/4)
  • Pleitte met succes voor invoering van Engels als tweede taal in het Amsterdamse openbaar vervoer
  • Werd in 2010 op het Festival van de Lokale Democratie uitgeroepen tot beste raadslid van Nederland
  • Leidde D66 in 2014 naar een verkiezingsoverwinning bij de gemeenteraadsverkiezingen in Amsterdam, waarmee voor het eerst sinds 1946 de PvdA werd afgelost als grootste partij.

uit de privésfeer (3/4)
  • Zijn vader was directeur van AWVN (Algemene Werkgeversvereniging Nederland)
  • Zijn moeder was hoofdredacteur van Balans Magazine (blad van de vereniging van ouders van kinderen met leer- of ontwikkelingsproblemen). Zij schreef een serie boeken voor ouders over leer- en ontwikkelingsstoornissen bij kinderen en nam plaats in verschillende commissies van de gezondheidsraad die de regering adviseerde over beleid voor kinderen met leer- en ontwikkelingsproblemen. Zij was ook voorzitter van de vereniging Balans.
  • Won in maart 2008 een bedrag van € 64.000 bij het televisieprogramma Lotto Weekend Miljonairs

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

In deze biografie zijn gegevens verwerkt tot 8 november 2014.