Mr.Drs. H.G.J. (Hanke) Bruins Slot - Parlementaire monitor

Parlementaire monitor
Zondag 21 juli 2019
kalender
foto Mr.Drs. H.G.J. (Hanke) Bruins Slot vergrootglas
bron: Tweede Kamer
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Hanke Bruins Slot (1977) was van 17 juni 2010 tot 5 juni 2019 Tweede Kamerlid voor het CDA. Eerder was zij senior beleidsmedewerker op het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties en stafofficier van de Koninklijke Landmacht. In 2008 was mevrouw Bruins Slot onder meer commandant van een panzerhouwitzerdetachement in Afghanistan. In de Tweede Kamer hield zij zich bezig met defensie, medisch-ethische thema's en sportbeleid. Sinds juni 2019 is zij lid van Gedeputeerde Staten van Utrecht.

CDA
in de periode 2010-2019: lid Tweede Kamer

1.

Voornamen (roepnaam)

Hanke Gerdina Johannette (Hanke)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Apeldoorn, 20 oktober 1977

3.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • stafofficier Planning en Programmering, Staf Commando Landstrijdkrachten, ministerie van Defensie, van februari 2010 tot juni 2010
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 juni 2010 tot 5 juni 2019
  • lid Gedeputeerde Staten (belast met natuur, landbouw, bodem en water, sport, recreatie en toerisme en bestuur) van Utrecht, vanaf 5 juni 2019

officiersrangen
kapitein der artillerie b.d., vanaf 2010

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • lid algemeen bestuur Atlantische Commissie, vanaf 1 februari 2018

afgeleide functies, presidia etc. (2/4)
  • lid werkgroep Herziening reglement van orde (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 13 maart 2018 tot 5 juni 2019
  • ondervoorzitter commissie voor de Verzoekschriften en Burgerinitiatieven (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 3 april 2018 tot 5 juni 2019

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/6)
  • Bracht in 2015 een initiatiefnota uit over vrijwilligerswerk ('Vrijwilligers zijn kampioenen') (34.369)
  • Diende in 2016 samen met Renske Leijten (SP) en Lea Bouwmeester (PvdA) een initiatiefwetsvoorstel in over een verbod op winstuitkering door zorgverzekeraars (34.522)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Werd met "Kampong" in 2005 landskampioen indoorhockey
  • Haar vader was burgemeester van achtereenvolgens Winsum, Zeewolde, Ridderkerk en Apeldoorn en voorts secretaris-generaal van Onderwijs en Wetenschappen en bestuursvoorzitter van de Publieke Omroep
  • Kleindochter van Z. Bruins Slot, burgemeester van Nijkerk en van Alphen aan den Rijn (1957-1968) en nicht (oomzegger) van J.P.H. Bruins Slot, burgemeester van Adorp (1984-1990) en De Marne (1990-1998).
 

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.