D66: Liberale vrouwen verdedigen rechten van verdrukte homoseksuelen - Hoofdinhoud
Hennis-Plasschaert en In 't Veld: "Het is een schandaal hoe de Raad de fundamentele vrijheden in Europa verdedigt"
Tijdens het vandaag gehouden seminar "Gay Pride: Exposure and Impact" bleek eens te meer dat homoseksuelen in Europa zwaar gediscrimineerd worden. De organisatoren Sophie in 't Veld (D66) en Jeanine Hennis-Plasschaert (VVD) roepen de Europese regeringsleiders nogmaals op zich uit te spreken tegen homofobie en consequenties te verbinden aan het beleid in Polen.
D66-europarlementariër in 't Veld: "2007 is het Europese Jaar van de Gelijke Kansen. Er worden mooie speeches gehouden, maar Commissie en Raad zwijgen als Europeanen in elkaar worden geslagen vanwege hun seksuele identiteit. Het Europees parlement spreekt zich al jaren uit tegen homohaat en discriminatie, maar het is duidelijk dat we meer wetgeving nodig hebben zodat burgers ook echt naar de rechter kunnen stappen en hun rechten laten gelden. Het is dan ook onbegrijpelijk dat de Nederlandse regering ermee akkoord gaat dat het Handvest van de Grondrechten uit de Europese Grondwet verdwijnt".
"Nederland heeft op dit gebied een reputatie hoog te houden, en zou homohaat- en discriminatie actief op de agenda moeten plaatsen. Minister Plasterk mag van mij in de Raad net zo scherp en onomwonden zijn mening laten horen als hij deed als columnist".
VVD-europarlementariër Jeanine Hennis-Plasschaert ontving vandaag een tweeregelig antwoord van de Raad op haar vragen of ze Raad zich zal inspannen tegen de homofobie in Polen. Het antwoord was negatief, aangezien "het niet de gewoonte van de Raad is om commentaar te geven op publieke verklaringen die door regeringsleden van de lidstaten zijn afgelegd".
Hennis-Plasschaert: "Nog geen twee weken geleden sprak de Raad mooie woorden tijdens het plenaire debat over homofobie. De Europese Unie zou een samenleving zijn met wederzijds respect voor elkaar. Een waarin op actieve wijze elke vorm van discriminatie uitgebannen moet worden, daarbij een bepaalde verantwoordelijkheid aan alle lidstaten toekennend .Vandaag is echter wederom gebleken dat het, wat de Raad betreft, bij woorden blijft. En dat is een dikke onvoldoende. Het is nu daadwerkelijk tijd voor actie. De geloofwaardigheid evenals het bestaansrecht van de Unie komt op deze manier flink in gevaar. Enig zelfreinigend vermogen van de EU-lidstaten is van cruciaal belang voor de publieke beeldvorming over de Europese Unie."
De groeiende rol van religie in de politiek is reden tot zorg. Het Vaticaan voert intensief oppositie tegen het Europees Parlement als het gaat om vrouwen- en homorechten. In 't Veld en Hennis-Plasschaert: "Iedereen mag zijn eigen opvattingen hebben, maar de Grondrechten zijn onaantastbaar en universeel. Noch de staat, noch de kerk hebben iets te maken met iemands seksuele identiteit of partnerkeuze".
Meer over ...