Dr. G.A.T.M. (Geert) Reuten MSc - Parlementaire monitor

Parlementaire monitor
Donderdag 16 juli 2020
kalender

Dr. G.A.T.M. (Geert) Reuten MSc

foto Dr. G.A.T.M. (Geert) Reuten MSc vergrootglas
bron: Eerste Kamer der Staten Generaal
Met dank overgenomen van Parlement.com.

SP-Eerste Kamerlid in twee perioden, eerst in 2007-2015 en daarna in 2018-2019. Docent economie aan de Universiteit van Amsterdam en directeur van de masteropleiding aan deze universiteit en een internationaal erkend Marx-expert. Schreef een handzame samenvatting van Das Kapital. In de Eerste Kamer was hij woordvoerder financiën en economische zaken en in debatten daarover hield hij altijd gedegen, wetenschappelijk onderbouwde bijdragen, vaak gebruikmakend van cijfers en tabellen.

SP
in de periode 2007-2019: lid Eerste Kamer

1.

Voornamen (roepnaam)

Gerardus Antonius Thaddeus Maria (Geert)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Heerlen, 16 april 1946

3.

Partij/stroming

partij(en)
SP (Socialistische Partij), vanaf 2003

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/6)

  • docent (later universitair hoofddocent) economie Universiteit van Amsterdam, van 1977 tot 2011 (vakgebieden: macro-economie, wetenschapsfilosofie economie, geschiedenis van de economische theorie en politieke economie)
  • directeur Masteropleiding economie, Universiteit van Amsterdam, van 2002 tot 2009
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 12 juni 2007 tot 9 juni 2015
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 26 juni 2018 tot 11 juni 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • lid stichtingsbestuur toneelgezelschap "Norfolk" te Amsterdam, vanaf 2007

vorige (2/7)
  • lid bestuur Vereniging Democratisch Europa, van 1998 tot 1999
  • lid bestuur vereniging "Attac Nederland", van 1999 tot 2003

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
vicevoorzitter vaste commissie voor Economische Zaken (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van juni 2007 tot 21 juni 2011

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Is een internationaal erkend Marx-expert

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.