Mr. R. (Raymond) de Roon - Parlementaire monitor

Parlementaire monitor
Zondag 15 september 2019
kalender
foto Mr. R. (Raymond) de Roon vergrootglas
bron: Tweede Kamer
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Raymond de Roon (1952) is sinds 30 november 2006 lid van de Tweede Kamerfractie van de PVV†i. Hij was advocaat-generaal bij het Amsterdamse Gerechtshof. Eerder was hij onder meer officier van justitie in Zutphen. De heer De Roon woont in Almere en was daar in 2010-2013 raadslid. Hij houdt zich in de Tweede Kamer met name bezig met buitenlandse zaken, militaire missies en defensie. Hij was in 2010-2012 voorzitter van de vaste commissie voor Veiligheid en Justitie en is nu voorzitter van de commissie voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking.

PVV
in de periode 2006-heden: lid Tweede Kamer

1.

Voornaam (roepnaam)

Raymond (Raymond)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 1 september 1952

3.

Partij/stroming

partij(en)
PVV (Partij voor de Vrijheid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • advocaat-generaal Gerechtshof te Amsterdam, van 2003 tot november 2006
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 30 november 2006
  • lid gemeenteraad van Almere, van 11 maart 2010 tot 1 september 2013

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige
  • lid Nederlandse delegatie COSAC te Kopenhagen, 22, 23 en 24 april 2012

afgeleide functies, presidia etc. (2/6)
  • lid commissie ex. art. 9 Wet ministeriŽle verantwoordelijkheid inzake onderzoek schending vertrouwelijkheid CIVD (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 18 november 2015 tot 28 januari 2016
  • lid werkgroep Herziening reglement van orde (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 13 maart 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariŽr (2/5)
  • Diende in 2009 een motie van wantrouwen in tegen minister Hirsch Ballin vanwege het zich aan voorlopige hechtenis onttrekken door de crimineel Saban B. De motie kreeg alleen steun van PVV en het lid Verdonk.
  • Op zijn verzoek werden onder meer (dertigleden)debatten gehouden over de Europese Grondwet, een tbs-kliniek, het niet mogen weren van een pedoseksueel en de Palestijns-IsraŽlische kwestie

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privťsfeer
  • Was aan de VU medewerker van de gereformeerde rechtsfilosoof Van Eikema Hommes
  • Behandelde als advocaat-generaal bij het Gerechtshof in Amsterdam met name fraudezaken en zaken over het ontnemen van door criminelen wederrechtelijk verkregen voordelen ('pluk ze'-zaken).

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieŽn betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.